دوربین های یک بار مصرف کمپانی Lomography راهی بازار می شوند

دوربین های یک بار مصرف فناوری جدیدی نیستند، گرچه بسیاری بر این باورند که ایده ی یک بار مصرف بودن این دوربین ها اسراف گرایانه به نظر می رسد و لزوم استفاده از فیلم هم می تواند از محبوبیت این گروه از دوربین ها بکاهد. اما کمپانی لوموگرافی قصد دارد در این روند تغییری ایجاد کند و به همین منظور نخستین دوربین یک بار مصرف خود را با نام Simple Use معرفی کرده اند.

دوربین های یک بار مصرف کمپانی Lomography راهی بازار می شوند

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در نگاه اول این محصول نیز مانند سایر گوشی های یک بار مصرف است، اما دارای ویژگی هایی است که وجه تمایز دوربین های لوموگرافی هستند که می توان به ژل های فلش رنگی اشاره کرد که به خلق افکت های ویژه کمک می کند.


این دوربین در سه مدل عرضه می شود که یک مدل از فیلم سیاه و سفید بهره می برد، یک مدل دارای نگاتیو آبی رنگ است و مدل دیگر هم LomoChrome بنفش است. غیر از این، هر سه مدل دارای لنز 31 میلیمتری با دیافراگم f/9.0 و شاتر 1/120هستند که قطعا برای عکاسی در نور کم خیلی مناسب نیست، اما احتمالا با کمک فلش می توان کیفیت تصاویر را در چنین موقعیتی ارتقا داد.


با وجودیکه این دوربین ها قرار است یک بار مصرف باشند، لوموگرافی در وبسایت خود دستورالعمل هایی را به اشتراک گذاشته که کاربران در صورت تمایل می توانند با استفاده از آن این دوربین ها را مجدد مورد استفاده قرار دهند. دوربین های Simple Use در بسته هایی حاوی هر سه مدل به قیمت 53 دلار عرضه می شود. مدل اول و دوم به تنهایی 17 دلار و مدل سوم 22 دلار نیز در دسترس هستند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه