اجازه دهید هوآوی توضیح می دهد!

هوآوی اخیراً عرضه جدیدترین گوشی های خود به نام های پی 10 و پی 10 پلاس را آغاز کرد و علی رغم فروش بالای این دو اسمارت فون، برخی کاربران گلایه هایی را در خصوص نحوه عمکرد برخی مدل های پی 10 در فضای وب مطرح کردند.

اجازه دهید هوآوی توضیح می دهد!

در گزارش این کاربران آمده است که هوآوی گوشی پی 10 خود را مجهز به دو تراشه حافظه روانه بازار کرده است به طوری که در برخی ها از تراشه eMMC 5.1 و در برخی نیز از UFS 2.0 یا 2.1 استفاده کرده که این شکایت، از سوی دارندگان گوشی های مجهز به تراشه حافظه مدل دوم مطرح شده است.

به دنبال انتشار این گزارش ها، ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی در شبکه اجتماعی ویبو چین، توضیحاتی را در خصوص این مسئله ارائه کرد. وی در این رابطه عنوان کرد که عملکرد واقعی هر دو مدل از گوشی های پی 10، از طریق بهینه سازی سخت افزاری و نرم افزاری در حد تقریباً یکسانی قرار داد و کاربران، در عمل چنین تفاوت سرعتی را به هیچ وجه احساس نخواهند کرد.

 لازم به یادآوری است که در تست های بنچمارک صورت گرفته بر روی هر دو مدل پی 10، نشان داد که گوشی های تحت تراشه eMMC 5.1 از سرعت خواندن 250 مگابیت بر ثانیه و گوشی های تحت تراشه UFS 2.0 از سرعت خواندن 550 یا 750 مگابیت بر ثانیه برخورداند.

با توجه به اظهارات آقای یو و نتایج بنچمارک ها، می توان این چنین عنوان کرد که پی بردن به تفاوت سرعت این دو مدل در کنار هم کار چندان ساده ای نیست و بیش از همه به نوع اپلیکیشن هایی بستگی دارد که شما از آن ها در گوشی های خود مورد استفاده قرار می دهید.

طبیعی است که اگر از اپلیکیشن های سنگین استفاده کنید، می توانید تفاوت سرعت این دو مدل را متوجه شوید اما اگر همانند بخش عمده ای از کاربران، از گوشی خود تنها برای وب گردی، باز کردن برنامه های پیام رسان و یا چت با دوستان خود استفاده می کنید، هرگز این تفاوت را احساس نخواهید کرد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه