فروش اطلاعات 35 میلیون کاربر آمریکایی در شبکه "Dark Web"

محققان امنیتی متوجه شده‌اند یک ماه قبل از انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، اطلاعات ۳۵ میلیون رای دهنده برای فروش در وب تاریک عرضه شده است.

فروش اطلاعات 35 میلیون کاربر آمریکایی در شبکه "Dark Web"

امحققان امنیتی اعلام کرده‌اند سوابق اطلاعات ۳۵ میلیون رای دهنده آمریکایی یک ماه قبل از شروع انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا برای فروش در یک فروم آنلاین وب تاریک عرضه شده است. این اطلاعات مربوط به ۱۹ ایالت است.

به گزارش عصر ارتباط، وب تاریک(Dark Web) شبکه‌ای است که در دسترس عموم نیست و از آن برای مقاصد غیر قانونی استفاده می‌شود.

به گفته آنان این عرضه به معنای افشای اطلاعات کاربران نیست. این سوابق احتمالا از شرکت‌هایی سرقت شده که اطلاعات رای دهندگان را برای استفاده از برنامه‌های انتخاباتی از ایالت‌ها می‌خرند.

سیاست‌های هر ایالت درباره خریداران این سوابق متفاوت است. اطلاعات مذکور شامل شماره تماس، آدرس و گاهی اوقات تاریخچه رای دهی کاربر است. اما درکل استفاده تجاری و انتشار این اطلاعات  ممنوع است.

آندره باریسویج از شرکت Recoeded Future  اعلام کرده شرکت او یکی از موسساتی است که عرضه اطلاعات رای دهندگان در وب تاریک را کشف کرده است.

به گفته باریسویچ هکرهایی که از سوی دولت پشتیبانی می‌شوند، چنین اطلاعاتی را نمی‌فروشند بلکه خریداران آن هستند. همچنین محققان مهم‌ترین خطر این رویداد را دزدی هویت اعلام کرده‌اند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه