طراحی یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی مخصوص نوشتن توسط یک استارت‌آپ آمریکایی!

یک استارتاپ آمریکایی اقدام به ساخت یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی کرده است که تنها برای نوشتن و تایپ کردن طراحی شده است.

طراحی یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی مخصوص نوشتن توسط یک استارت‌آپ آمریکایی!

 چهار سال پیش یک استارتاپ آمریکایی به نام "آستراهاوس"(Astrohaus) یک ماشین تحریر الکترونیکی هوشمند موسوم به "Freewrite" عرضه کرد.

به گزارش عصر ارتباط، این شرکت اکنون محصول قبلی خود را کوچک کرده و با تغییر شکل آن از ماشین تحریر به لپ‌تاپ، یک لپ‌تاپ مسافرتی کوچک و سبک طراحی کرده است.

کاربران با این لپ‌تاپ قادر به انجام فعالیت‌های دیگر مانند گشت و گذار در اینترنت، استفاده از برنامه‌های مختلف یا انجام بازی نیستند و تنها کاری که می‌توانند با آن انجام دهند، نوشتن است.

دستورات نحوی و اصلاحات دستور زبانی در این دستگاه پشتیبانی می‌شود، بنابراین قالب‌بندی برای چیزهایی مانند عنوان‌ها، نقاط، ویرگول و نشانه‌ها و غیره می‌تواند استفاده شود. با این حال، کارهایی مانند رونوشت و چسباندن و چک کردن هجی و املای کلمات پشتیبانی نمی‌شود.

متن بر روی یک صفحه نمایش ۶ اینچی ظاهر می‌شود و به طور خودکار روی یک حافظه فلش داخلی ذخیره می‌شود که می‌تواند بیش از یک میلیون صفحه متن را ذخیره کند. بعدها، این اطلاعات را می‌توان از طریق یک کابلUSB به هر دستگاه دلخواه منتقل کرد و سپس با استفاده از یک برنامه پردازش متن آن را تغییر داد.

طراحی یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی مخصوص نوشتن توسط یک استارت‌آپ آمریکایی!

براساس اطلاعات ایسنا، علاوه بر این، اگر کاربران به هنگام نوشتن به شبکه Wi-Fi دسترسی داشته باشند، می‌توانند متن خود را به صورت ایمن به وبسایت شرکت سازنده یا سرویس‌هایی مانند Dropbox، Evernote یا Google Drive منتقل کنند و در واقع متون خود را در فضای ابری ذخیره کنند.

کاربران همچنین می‌توانند متون خود را به آدرس ایمیل خودشان ارسال کنند.

علاوه بر این‌ها، یک صفحه نمایش کوچک ثانویه برای اعلام زمانی که کاربر به تعداد کلمات معینی می‌رسد یا برای اعلام زمان مشخصی که کاربر در حال نوشتن بوده است، تعبیه شده است. هیچ پد لمسی یا موسی وجود ندارد و برای جابجایی در متن، باید از کلیدهای جهت در صفحه کلید استفاده شود.

ابعاد این لپ‌تاپ خاص۳۰۲ x ۱۲۷ x ۲۵  میلی‌متر است که نصف یک لپ‌تاپ معمولی اندازه دارد. وزن آن کمتر از یک کیلوگرم(۰.۸ کیلوگرم) است و از یک باتری لیتیومی بهره می‌برد که با یک بار شارژ کامل به مدت ۳۰ ساعت کار می‌کند.

این لپ‌تاپ مخصوص هم اکنون با قیمت ۳۲۹ دلار قابل پیش خرید است و وقتی به تولید برسد قیمت آن ۵۹۹ دلار خواهد بود.

طراحی یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی مخصوص نوشتن توسط یک استارت‌آپ آمریکایی!

مدل پیشین شرکت آستراهاوس