مدیرعامل مخابرات ایران: افزایش پهنای باند در ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه و ایجاد تلفن ثابت در مرز چزابه و شلمچه

مدیرعامل مخابرات ایران با اشاره اقدامات انجام شده برای پوشش حداکثری ارتباطات اربعین، از افزایش پهنای باند در ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه و ایجاد تلفن ثابت در مرز چزابه و شلمچه خبر داد.

مدیرعامل مخابرات ایران:  افزایش پهنای باند در ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه و ایجاد تلفن ثابت در مرز چزابه و شلمچه

مدیرعامل مخابرات ایران با اشاره اقدامات انجام شده برای پوشش حداکثری ارتباطات اربعین، از افزایش پهنای باند در ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه و ایجاد تلفن ثابت در مرز چزابه و شلمچه خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از شرکت مخابرات ایران، سیدمجید صدری با بیان این‌که مخابرات با استفاده از تمام توان فنی و عملیاتی در حوزه شبکه، سیستم‌های انتقال، تلفن ثابت و دیتا آماده پوشش حداکثری مراسم اربعین حسینی است، اقدامات صورت گرفته در مناطق مخابراتی و زائرپذیر در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه را تشریح کرد.

وضعیت ارتباطات خوزستان

وی گفت: در حوزه شبکه دسترسی فیبر، عملیات فیبررسانی به نقاط مرزی استان خوزستان انجام‌شده و امکان راه‌اندازی تلفن ثابت در پایانه‌های مرزی چزابه و شلمچه ایجاد شده است. نصب و راه‌اندازی سایت‌های پرتابل (قابل حمل) ، شبکه دسترسی فیبر و افزایش پهنای باند در مناطق مخابراتی استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه در حال اجرا و پیاده‌سازی است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان این‌که سایت نسل سوم موبایل شهید آوینی چزابه خوزستان به جهت تکمیل پوشش مسیر زوار اربعین حسینی، نصب و راه‌اندازی شده است، افزود: در حوزه سیستم‌های انتقال، پهنای باند لازم تمام اپراتورها تأمین‌شده و با به‌کارگیری حداکثر ظرفیت نیروی انسانی و تجهیزات، پایداری ارتباطات در مسیرهای تردد و اماکن حضور زوار اربعین حسینی فراهم‌شده است.

وی ادامه داد: فعال‌سازی و تکمیل سایت‌های همراه اول در منطقه، طراحی و اجرای لینک دوم ارتباطی STM۶۴ از سوسنگرد به مرکز انقلاب اهواز، نصب سوئیچ ۱۰۰۰ شماره‌ای در چزابه و طراحی و اجرای پروژه افزایش ظرفیت لینک‌های ارتباطی مسیر مرکز امام خرمشهر – شلمچه، شلمچه – چزابه، چزابه – بستان از برنامه‌های انجام‌شده است.

صدری گفت: افزایش پهنای باند خروجی خرمشهر، دهلاویه و سوسنگرد و تأمین گشت‌های ۲۴ ساعته در حوزه‌های ارتباطات ثابت و سیار به‌منظور حل خرابی‌های احتمالی پیش‌بینی‌شده است. هم‌چنین راه‌اندازی وای فای در پایانه‌های مرزی شلمچه – چزابه و راه‌اندازی سرویس‌های ۴G در سایت‌های مناطق شلمچه، چزابه و بستان انجام‌ گرفته است.

وی افزود: نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه ثابت جایگزین سایت‌های پرتابل BTS در مسیرهای چزابه و شلمچه و راه‌اندازی ۵ ایستگاه پرتابل به‌صورت تمام تکنولوژی ۲Gو ۳Gو۴G انجام‌شده است.

صدری بابیان این‌که پایش پوشش و ترافیک شبکه در ایام اربعین به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود، افزود: استقرار تیم‌های نگه‌داری و راه‌اندازی مسیر فیبرنوری و انتقال جهت برطرف کردن هرگونه اشکال در مسیر ارتباطی به‌صورت ۲۴ ساعته انجام خواهد شد.

وضعیت ارتباطات ایلام

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره اقدامات انجام شده در منطقه ایلام نیز گفت: برقراری سرویس‌های ضروری تلفن‌های ثابت برای تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها در شهر مهران تا پایانه مرزی و تأمین نیازهای زیرساختی تمام اپراتورها در این مناطق به‌صورت کامل انجام‌یافته است.

به گفته صدری، همکاری لازم با تمام ارگان‌های نظامی و امنیتی و هم‌چنین اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی به‌منظور اختصاص فضا و پاور در شهر مهران و پایانه مرزی به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به زائرین انجام‌شده است.

وی افزود: نصب و راه‌اندازی ۱۰ عدد تلفن همگانی تا پایان هفته جاری و برقراری سرویس تلفن ثابت برای کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های متقاضی در شهر مهران و پایانه مرزی و مسیر مهران تا پایانه مرزی ازجمله شبکه بهداشت، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و حج و اوقاف از دیگر اقدامات صورت گرفته در منطقه ایلام است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: تجهیز زائرسرای شهر مهران با ظرفیت اسکان شبانه بیش از ۱۰۰ نفر از همکاران و خانواده‌های آنان در ایام اربعین حسینی، واگذاری پهنای باند تمام اپراتورها، نصب ۲۱ دستگاه کافوی نوری به‌منظور توسعه تلفن ثابت در شهرستان مهران و اختصاص فضا و پاور به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به زائرین در این منطقه انجام‌شده است.

وی افزود: با نصب دستگاه‌های کافوی نوری شهرستان مهران که تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت داشته است، امکان تغییر تکنولوژی از کابل مسی به سمت فیبر نوری با تأمین تجهیزات CORE از سافت سوئیچ در آینده نزدیک فراهم خواهد شد که با این طرح کیفیت ارتباطات تلفن ثابت و زیرساختی در شهرستان مهران بهبود قابل‌توجهی خواهد یافت.

وضعیت ارتباطات کرمانشاه

صدری درباره اقدامات صورت گرفته در استان کرمانشاه به‌منظور تکمیل پوشش ارتباطی اربعین، خاطرنشان کرد: ارتقاء تجهیزات دیتای شهرستان‌های قصر شیرین، سرپل ذهاب، کرند غرب و اسلام‌آباد از ۱Gبه ۱۰G، ارتقاء مسیر انتقال مراکز خسروی، قصر شیرین و مسیر اسلام‌آباد به کرمانشاه و اجرای فیبر نوری ۴۸ CORE در مسیر قصر شیرین به خسروی به طول ۱۷ کیلومتر از مهم‌ترین اقدامات شرکت مخابرات در این منطقه است.

وی افزود: فعال‌سازی شماره رقمی ۳۱۳۸ با کمک ستاد اربعین به‌منظور ارائه خدمات تلفنی به زائرین، توسعه ظرفیت سوئیچ مرکز خسروی به تعداد ۵۱۲ شماره و نصب تجهیزات مخابراتی در مسیر انتقال منتهی به پایانه خسروی از جمله اقدامات صورت گرفته در این منطقه است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح نقش زیرساختی مخابرات در تأمین ارتباطات و پوشش مناطق مخابراتی زائرپذیر افزود: کارکنان مخابرات ایران در تمام موارد مرتبط با بخش تلفن ثابت، حوزه ارتباطات سیار، شبکه انتقال و دیتا و و تجهیز زائرسراها، با حداکثر هم‌افزایی و روحیه جهادی در حال تامین نیازهای ارتباطی هموطنان در مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی هستند.