همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

آینده بازار ارز‌های دیجیتال، زیر ذره‌بین کارشناسان

آینده بازار ارز‌های دیجیتال زیر ذره‌بین کارشناسان

حرف‌های ضد‌ونقیضی درباره بازگشت رونق به بازار ارزهای دیجیتال مطرح است ، بسیاری این نوع ارزهای را محور اصلی آینده اقتصاد دیجیتال عنوان می‌کنند از سوی دیگر برخی از کارشناسان و اقتصاد‌دانان نیز به ارز‌های‌دیجیتال نگاه منفی دارند و معتقدند که این سکه‌های مجازی آینده درخشانی ندارند و تا به اینجای کار نیز با حباب قیمت مواجه هستند و به زودی سیر نزولی خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش عصر ارتباط رضا صلاح‌الدین کارشناس ارزهای دیجیتال در این خصوص به ایلنا گفت: تحلیل‌ها نشانگر آن است که بازار سکه‌های مجازی در اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 میلادی با استقبال دوباره کاربران مواجه شود و این احتمال وجود دارد که در این مدت  رکورد قیمت‌های خود را بشکنند.

وی افزود: در سال گذشته شاهد رشد چشمگیر قیمت‌ ارزهای دیجیتال بودیم؛ به‌طوری که قیمت هر بیت‌کوین به یکباره و در عرض چند هفته تا مرز 20 هزار دلار صعود کرد.

به گفته صلاح‌الدین ارزهای دیجیتال در سال‌های نه چندان دور به یکی از ارکان اصلی اقتصاد جهان تبدیل خواهند شد و به آرامی پول‌های امروزی را از میان بر می‌دارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بیت‌کوین در سال‌های آینده جایگاه خود را حفظ خواهد کرد و همچنان به عنوان ارزشمند‌ترین پول مجازی شناخته خواهد شد؟ گفت: نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در این مورد انجام داد؛ ولی تا زمانی‌که دیگر ارز‌های مجازی خدمات جدیدی را ارایه ندهند، بدون شک بیت‌کوین راه خود را ادامه می‌دهد و همواره به عنوان ارزشمند‌ترین سکه مجازی شناخته خواهد شد.

اما همانطور که گفته شده مخالفانی هم در بین کارشناسان وجود دارد که امیدی به بازار ارز‌های مجازی ندارند و همواره به مردم توصیه می‌کنند که از ورود به این بازار اجتناب کنند و سرمایه خود را در معرض خطر قرار ندهند.

فرشاد سلامی کارشناس بانکداری نوین با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد به ایلنا گفت: هنوز بیشتر ارزهای رمزنگاری شده پشتوانه اقتصادی موجهی ندارند و هر لحظه ممکن است با افت شدید قیمت مواجه شوند.

وی افزود : در بازار کنونی پول‌های مجازی، میزان استقبال مردم از آن‌ها عامل افزایش و کاهش قیمت‌ها است و چنین بازاری بسیار خطرپذیربوده و جای مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست.

این کارشناس بانکداری نوین در پاسخ به این سوال که آیا ورود سکه مجازی ملی به بازار می‌تواند ریسک‌پذیری را کاهش دهد؟ گفت: پول‌های مجازی که توسط بانک‌ها و یا دولت‌ها متولد می‌شوند ، اصولا کنترل زیادی روی آن‌ها انجام می‌شود به همین دلیل نوسان قیمتی شدیدی ندارند و از این نظر ، سرمایه‌گذاران تمایلی برای ورود به بازار آن‌ها نخواهند داشت.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • مارک زاکربرگ از سمت مدیر عاملی کناره گیری می‌کند

  مارک زاکربرگ از سمت مدیر عاملی کناره گیری می‌کند

  آخرین اخبار حاکی از آن است که فیسبوک بار دیگر با انتقاد از مدیران سابق خود رو‌به‌رو شده است. براساس گزارش CNBC، الکس استاموس، مدیر سابق امنیت فیسبوک حین سخنرانی در کنفرانس Collision تورنتو به قدرت زیاد مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیرعامل فیسبوک اشاره کرد

 • آشنای با فرم‌ورک Fluid در آفیس

  آشنای با فرم‌ورک Fluid در آفیس

  فرم‌ورک Fluid مایکروسافت احتمالا آینده آفیس خواهد بود و به‌زودی دیوار بین اپلیکیشن‌های مختلف را از میان برخواهد داشت و ارتباط بین اپ‌ها را به امری عادی تبدیل خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که فرم‌ورک یادشده آینده‌ی مجموعه‌ی آفیس نیز باشد. اگر این موضوع برایتان آشنا به‌نظر می‌رسد، به این دلیل است که در سال ۲۰۰۴، مایکروسافت نسخه‌ی تحت‌وب اپلیکیشن‌هایی را که با عنوان Sway با یکدیگر در ارتباط بودند، برای ترکیب‌کردن انتشار وب و نرم‌افزار واژه‌پرداز ورد و نرم‌افزار ساخت اسلاید شو آزمایش کرده بود.

 • شیوه پرداخت تسهیلات به شتاب دهنده های استانی ICT

  شیوه پرداخت تسهیلات به شتاب دهنده های استانی ICT

  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نحوه ارائه تسهیلات به شتابدهنده های استانی کسب و کارهای نوپای حوزه فاوا را اعلام کرد.

 • بیت کوین به ۱۸۵۰ دلار سقوط می کند

  بیت کوین به ۱۸۵۰ دلار سقوط می کند

  در ۳ ماه گذشته، ارزش بیت کوین تقریبا ثابت بوده و حجم قابل توجهی از آن نیز خصوصا در کشورهای آمریکا و ژاپن مبادله شده‌ است. در دوره‌ی سه‌ماهه‌ی گذشته، قیمت بیت‌کوین از پایین‌ترین مقدار سالانه یعنی حدود ۳۱۲۲ دلار به ۳۹۱۳ رسید و به‌نوعی در حال تجربه‌ی خط مقاومت ۴ هزار دلار است

 • برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  وزیر ارتباطات گفت: در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ماهواره ملی مخابراتی با توانمندی داخلی و با همکاری بین‌المللی هستیم که این ماهواره قرار است در مدار بالای زمین (ژئو) قرار گیرد.

 • شارژ بی‌سیم معکوس گلکسی اس 10 چگونه کار میکند

  شارژ بی‌سیم معکوس گلکسی اس 10 چگونه کار میکند

  گلکسی اس 10 نیز همانند هواوی میت 20 پرو به قابلیت به شارژ بی‌سیم معکوس مجهز شده است. بدین ترتیب، می‌توان با استفاده از باتری گلکسی S10، دستگاه‌های دیگر که قابلیت شارژ بی‌سیم دارند را شارژ کرد

 • شناسایی ترافیک نامتعارف بین الملل در دستور کاری شرکت زیرساخت

  شناسایی ترافیک نامتعارف بین الملل در دستور کاری شرکت زیرساخت

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از شناسایی شماره تلفن هایی که دارای ترافیک نامتعارف ارتباطی هستند خبر داد و گفت: این شماره ها به صورت هفتگی در شبکه زیرساخت شناسایی و پیگیری حقوقی می شوند.

 • افزایش ظرفیت ارتباطات در دستور کاری شرکت زیرساخت

  افزایش ظرفیت ارتباطات در دستور کاری شرکت زیرساخت

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتری در کل کشور با هدف افزایش ظرفیت ارتباطات خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، ظرفیت شبکه فیبرنوری به ۸۴ هزار کیلومتر می رسد.

 • ارز رمزنگاری‌شده‌ی جدید رقیب بیت‌کوین خواهد شد

  محققان هفت کالج آمریکایی، در تلاشی مشترک، روی یک پروژه‌ی پیشگامانه‌ی ارزهای دیجیتال کار می‌کنند. آن‌ها می‌گویند این ارز رمزنگاری‌شده‌ی جدید نسبت به بیت‌کوین از قابلیت مقیاس‌پذیری بیشتری برخوردار است.آیا ارز Unit-e در رقابت با بیت‌کوین پیروز می‌شود

عصــر بــازی