توضیحات وزیر ارتباطات درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین

وزیر ارتباطات برخی جزئیات مربوط به ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.

توضیحات وزیر ارتباطات درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین

وزیر ارتباطات برخی جزئیات مربوط به ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.

به گزارش عصر ارتباط، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ظهر امروز چهارشنبه (2 آبان) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، اظهار داشت: بالون اینترنت هم‌اکنون در مدار است. در مهران پس از اینکه دو روز در مدار بود صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد، اما بعد از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

وی افزود: آنچه در مهران است، از خدمات نسل چهار استفاده می‌کند و شعاع زیادی را با سرعت ٣٠٠ مگابیت بر ثانیه پوشش می‌دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای‌فای استفاده می‌کند و سرعت آن ٥٤ مگابیت بر ثانیه است.

جهرمی ادامه داد: مهمترین نکته ای که این تجهیزات تامین می‌کند، ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات ارائه می‌کند.

وزیر ارتباطات در خصوص بازار موبایل نیز تصریح کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنا بود تغیراتی در چارچوب واردات انجام شود، فراهم شود. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صنعت در حال رخ دادن بوده، متوقف شده است.

آذری جهرمی در پایان گفت: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامده اند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی