همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

برای آموزش کارمندان دولت؛ دوره های آموزشی تحول دیجیتال برگزار می شود

برای آموزش کارمندان دولت  دوره های آموزشی تحول دیجیتال برگزار می شود

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی دوره های آموزشی برای تبیین تحول دیجیتال در این وزارتخانه و نیز آموزش کارمندان دولت خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط، شاهین جعفر پور با اشاره به چند وجهی بودن مفهوم تحول دیجیتال از طراحی کارگاه های آموزشی به منظور تبیین این موضوع در ابعاد مختلف خبر داد.

وی با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات به تبیین مفهوم تحول دیجیتال، گفت: مدلی در سه مرحله بسط، تعمیق و اجرا در مرکز نوسازی و تحول اداری با عنوان «بتا» طراحی شده است. 

جعفرپور درباره اقداماتی که در مرحله بسط موضوع تحول دیجیتال انجام شده است، گفت: در این مرحله ابتدا مفهوم تحول دیجیتال از مباحثی که وزیر ارتباطات مطرح کرده بود و همچنین از برنامه های ارائه شده وی به مجلس شورای اسلامی احصا شد و با تحلیل این مطالب و سایر مطالبات وی از بخش های مختلف، به نخستین بند از مفاهیم تحول دیجیتال رسیدیم.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه در مرحله بسط موضوع سه اقدام طراحی و اجرا شد، ادامه داد: در اقدام نخست تمام کارشناسان ستاد وزارت ارتباطات و در مرحله دوم تمام مدیران پایه بخش وزارت ارتباطات شامل ستاد و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات با این مفهوم آشنا شدند و در این مرحله در حدود یک هزار و ۱۰۰ نفر ساعت دوره آموزش مستقیم، برگزار شد.

 وی افزود: برای تبیین این مفهوم در مدیران میانی و ارشد نیز برنامه ای در روز ۲۶ مهرماه با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد که با برگزاری این دوره، آخرین اقدام در مرحله بسط موضوع تحول دیجیتال در وزارت ارتباطات انجام شد.

جعفر پور، تعمیق و تعمیم را مرحله بعد از بسط موضوع تحول دیجتیال بیان کرد و گفت: در این مرحله مرکز نوسازی و تحول اداری، ۲ دوره آموزشی با موضوع تحول دیجیتال به سازمان امور اداری و استخدامی پیشنهاد داده و با موافقت این سازمان مقرر شد بعد از تصویب به عنوان یکی از دوره های عمومی آموزش کارمندان دولت قرار گیرد.

وی افزود: وزارت ارتباطات به عنوان متولی دوره آشنایی با مبانی و کاربردهای تحول دیجیتال، طراحی و تدوین محتوای این دوره را به عهده داشته و بعد از تصویب سازمان امور استخدامی، این دوره ها با مسئولیت وزارت ارتباطات برگزار می شود.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به هم جهت بودن سند ملی دیجیتال و دوره های آموزشی تحول دیجتیال اشاره کرد وگفت: برگزاری دوره هایی برای کارشناسان بخش ICT در مرحله تعمیم و تعمیق به دو صورت برگزار می شود که یکی از این دوره ها، برگزاری کلاس های مرسوم آموزشی است.

وی افزود: برای تکمیل زنجیره اقدامات در بخش آموزش بر اساس نظر وزیر ارتباطات، این جلسات آموزشی به صورت نشست های تخصصی در ابعاد مختلف موضوع تحول دیجیتال برگزار می شود.

وی درباره شیوه اجرای مرحله تعمیم و تعمیق مفهوم تحول دیجیتال، گفت: در کارگاه تخصصی، کاربردها، ملاحظات و تبدیل این دغدغه ها به نوع کارکرد دستگاه ها بررسی و تبیین می شود.

جعفرپور مرحله اجرا را به عنوان مرحله سوم تبیین مفهوم تحول دیجیتال بیان کرد و افزود: این مرحله از وظایف مرکز نوسازی و تحول اداری نیست اما زنجیره اقداماتی است که برای عملیاتی کردن مفهوم تحول دیجیتال در دستگاه های تابعه زیر نظر معاونت نظارت راهبردی وزارت ارتباطات باید انجام شود.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • آیتونز از اپل جدا می شود

  آیتونز از اپل جدا می شود

  اخبار و شایعات جدید از اپل و سرویس مشهور آن، آیتونز، حاکی از آن است که احتمالا این سرویس به پایان راه رسیده است. طبق ادعای سرویس خبری 9toMac و توییتی از یک توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن آیفون به‌نام Steven Troughton-Smith، در نسخه‌ی بعدی macOS خبری از آیتونز نخواهد بود

 • جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول آوریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.

 • احتمال دزدی ارز دیجیتال با نرم افزار WinRAR

  احتمال دزدی ارز دیجیتال با نرم افزار WinRAR

  یکی از کاربران انجمن ردیت در بخش بیت کوین، در مطلبی به یک آسیب‌پذیری قدیمی در یکی از نسخه‌های مشهور WinRAR اشاره کرد که می‌تواند احتمال دزدی از کیف‌پول آن ارز دیجیتال را افزایش دهد.

 • قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا

  قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا

  امروز قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا جنوب به شمال امضا و تبادل شد.

 • حضور بنیانگذار «علی بابا» در ائتلاف «برای فردا»

  حضور بنیانگذار «علی بابا» در ائتلاف «برای فردا»

  رای‌گیری نهمین دوره‌ی انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران با حضور کاندیداهای مطرح از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ائتلاف برای فردا) روز شنبه، 11 اسفند ماه برگزار می‌شود.

 • ایران به حمله سایبری متهم شد

  ایران به حمله سایبری متهم شد

  به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را چارلز یو، رئیس Resecurity در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد.

 • رمز ۲.۲ میلیارد حساب کاربری لو رفت

  رمز ۲.۲ میلیارد حساب کاربری لو رفت

  چند هفته پیش ۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل و ۲۱ میلیون رمز عبور فاش شد. این افشاگری در فضای اینترنت را «مجموعه‌ی #۱» نام گذاری کردند. اما حالا به نظر می‌رسد که مجموعه‌های شماره‌ی ۲ تا ۵ هم در وبسایت‌های دانلود تورنت در دسترس قرار گرفته‌اند که دارای حجم ۸۴۵ گیگابایتی از اطلاعات دزدیده شده هستند و بیش از ۲.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور یکتا را شامل می‌شوند.

 • لنز مایع توسط هواوی عرضه خواهد شد

  لنز مایع توسط هواوی عرضه خواهد شد

  بر خلاف اکثر دوربین‌ها که از لنز مکانیکی یا نرم‌افزار برای تغییر فوکوس استفاده می‌کنند، دوربین‌های مجهز به لنز مایع همان‌طور که از اسمشان مشخص است از یک مایع که ترکیبی از آب و روغن است برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

 • در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

عصــر بــازی