سود 6 میلیارد دلاری شرکت اینتل در گزارش سه ماهه مالی خود!

شرکت اینتل با انتشار گزارش مالی سه ماهه خود در سال جاری میلادی نشان داد که از درامد ۱۹.۱۶ میلیارد دلاری خود، ۶.۴ میلیارد دلار سود کسب کرده است.

سود 6 میلیارد دلاری شرکت اینتل در گزارش سه ماهه مالی خود!

شرکت اینتل با انتشار گزارش مالی سه ماهه خود در سال جاری میلادی نشان داد که از درامد ۱۹.۱۶ میلیارد دلاری خود، ۶.۴ میلیارد دلار سود کسب کرده است.

به گزارش عصر ارتباط، با توجه به آنکه همواره شرکت‌های مختلف فعال در حوزه‌های گوناگون همچون غول‌های تکنولوژی با اتمام هر فصل از سال، اقدام به انتشار گزارش مالی و ارائه عملکرد خود می‌کنند، حالا شرکت اینتل نیز با ارائه این گزارش از عملکرد خود در سه ماهه سوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی خبر داده است.

اینتل با انتشار چنین گزارشی نشان داد که بسیار بهتر از پیش‌بینی تحلیلگران عمل کرده و موفق شده است که با همکاری در کسب و کار دیتاسنترها و افزایش تقاضا برای تراشه های پردازنده رایانه سود بسیار بالایی را برای خود رقم بزند.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند با توجه به عملکرد موفقیت آمیز و فراتر از انتظار اینتل، انتظار می‌رود که این شرکت بزرگ آمریکایی در کنار دست‌یابی به یک رشد و افزایش ۳۹ درصدی در سودآوری، عملکرد بسیار موفقیت آمیز و درخشانی را در سه ماهه چهارم سال جاری نیز برای خود به پبت برساند.

با اینکه بسیاری از کارشناسان اینتل بر این باورند که جنگ تجاری چین و ایالات متحده در  سودآوری و درآمدزایی بسیاری از شرکت های آمریکایی از جمله اینتل تاثیر گذار خواهد بود اما متخصصان و مقامات اینتل چنین چالش و مشکلاتی را برای شرکت خود متصور نیستند و بر این باورند که این مسائل خللی در موفقیت اینتل ایجاد نخواهد کرد.

یکی از عوامل موفقیت آمیز برای افزایش تقاضای پردازنده های ساخت اینتل، آیفون های اپل هستند که با توجه به استقبال زیادی که کاربران همواره در سراسر جهان از آیفون های اپل می‌کنند، بنابراین تقاضای اپل برای دریافت و بکارگیری پردازنده نیز افزایش می‌یابد.

از طرفی دیگر، باب سوان، مدیرعامل اینتل در این خصوص خاطرنشان کرده است که بخش اعظمی از تقاضا برای پردازنده‌های اینتل از سوی مشتریان تجاری و شرکت‌های سازنده رایانه و دستگاه‌های الکترونیکی مخصوص بازی است.

بر اساس اطلاعات ایسنا، فروش تراشه‌های مودم اینتل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی، با یک رشد و افزایش ۱۳۱ درصدی مواجه بوده است و به همین دلیل نیز باید از این پس اینتل را تنها قطب تولیدکننده تراشه‌های مودم بدانیم چراکه دیگر کوالکام بعنوان بزرگترین رقیب اینتل، سهمی در تولید تراشه های مودم برای گوشی‌های آیفون ندارد.

درآمد بخش تولید پردازنده برای دیتاسنتر نیز به بیش از ۲۵.۹ درصد افزایش یافته و به ۶.۱۴ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بیشتر از تصور و پیش‌بینی تحلیلگران بوده است. درامد بخش سخت افزاری اینتل نیز با یک رشد ۱۵.۵ درصدی به ۱۰.۲۳ میلیارد دلار رسیده است که همه این اعداد و ارقام نشان دهنده عملکرد موفقیت آمیز این شرکت بزرگ است.

اینتل، یک شرکت تجهیزات رایانه‌ای در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.