همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

همکاری شرکت گوگل و سامسونگ برای طراحی سیستم عامل ویژه گوشی‌های تاشو

همکاری شرکت گوگل و سامسونگ برای طراحی سیستم عامل ویژه گوشی‌های تاشو

دو شرکت گوگل و سامسونگ در حال همکاری با یکدیگر به منظور تولید نسخه‌ای ویژه از سیستم عامل اندروید هستند که بر روی گوشی‌های تاشو مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، همزمان با انتشار اخباری در مورد تلاش‌های برخی شرکت‌های سازنده تلفن همراه برای عرضه گوشی‌های دارای نمایشگر تاشو، منابع مطلع از تولید نسخه ای خاص از اندروید برای گوشی‌های یادشده خبر می دهند. البته هنوز مشخص نیست این سیستم عامل چه ویژگی‌های خاصی خواهد داشت.

قرار است رابط کاربری نهایی این سیستم عامل بر مبنای ویژگی‌های گوشی‌های تاشوی تولید شده سامسونگ طراحی شود. هنوز مشخص نیست محتوای نمایشگر تاشوی گوشی سامسونگ قرار است بعد از باز شدن به صورت عمودی نمایش داده شود یا افقی. برای این گوشی فعلا به طور موقت نام برنده یا winner انتخاب شده است.

از چهار سال قبل شایعاتی در مورد تولید گوشی تاشو توسط سامسونگ مطرح شده بود که هفته قبل توسط برخی مدیران ارشد این شرکت به طور رسمی تایید شد. با توجه به ابعاد بزرگ چنین گوشی وزن آن بیش از ۲۰۰ گرم خواهد بود. همچنین پیش بینی می شود باتری کوچک تری برای این نوع گوشی‌ها طراحی شود. علاوه بر سامسونگ، هواوی نیز در تلاش برای تولید گوشی با نمایشگر تاشو است.  

درج دیدگاه

بررسی بازی