علت فیلتر شدن سایت کوتاه سازی لینک bitly

علیرغم کاربردهای مفید کوتاه سازی لینک‌ها در سایت bitly، از این امکان برای تغییر سریالی آدرس در جرائم استفاده می‌شد. با این وجود و براساس کسب اطلاع فارس احتمالا این سایت به زودی رفع فیلتر می‌شود.

علت فیلتر شدن سایت کوتاه سازی لینک bitly

فیلتر شدن سایت bitly.com در فضای مجازی بسیار خبر ساز شد. این وبسایت یکی از رایج ترین سامانه‌های مورد استفاده برای کوتاه سازی لینک است و با فیلتر شدن آن صاحبان محتوا باید تمام لینک‌هایی که از این طریق کوتاه کرده‌اند را تغییر دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل  از فارس، این سامانه در ظاهر جز استفاده مفید در کوتاه سازی لینک‌ها، خطرات دیگری برای توجیه فیلتر شدن نداشت و از این رو فیلتر شدن آن  مورد سوال کاربران در فضای مجازی قرار گرفت و موضوع پر بحث شد.

اما علیرغم کاربردهای مفیدکوتاه سازی لینک‌ها، از این امکان برای تغییر آدرس به صورت سریالی در بسیاری از جرائم یا فریب مالباختگان استفاده می‌شد.

خبرنگار فارس علت فلیتر شدن این سایت را پیگیری کرده و در کسب اطلاع از منابع مطلع اعلام شد که به دلیل جنبه‌های مثبت متعدد کاربردهای این سایت، موضوع در دست بررسی است و احتمالا این سایت رفع فیلتر می‌شود.

همچنین درباره زمان احتمالی رفع محدودیت اعلام شد که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برای موضوعات ویژه جلسات غیرحضوری به صورت 24 ساعته دارد و احتمال موضوع تا پایان روز یا روز آینده حل می شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه