نسخه Lite مسنجر فیس بوک اکنون در 130 کشور جهان

اپلیکیشن‌های فیس بوک و مسنجر فیس بوک در ایالات متحده یکی از رایج‌ترین ابزارهای ارتباطی نصب شده روی گوشی‌های هوشمند هستند. اما در کشورهای در حال توسعه جهان که کاربران از گوشی‌های هوشمند نه چندان قدرتمند استفاده می‌کنند و شرایط اتصال به اینترنت پر سرعت نیز مناسب نیست، این اپلیکیشن‌ها نمی‌توانند چندان مفید واقع شوند. به همین دلیل برای بر طرف کردن این مشکل و جدب هرچه بیشتر مخاطبان، از مدتی قبل نسخه‌های سبک‌تر اپلیکیشن‌های فیس بوک و مسنجر آن در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند و مطابق با آخرین آمار، مسنجر فیس بوک اکنون در 130 کشور جهان قابل استفاده است.

نسخه Lite مسنجر فیس بوک اکنون در 130 کشور جهان

فیس بوک قصد دارد اطمینان حاصل کند که تمامی افراد صرف نظر از نوع گوشی هوشمندشان می توانند کار با منسجر فیس بوک را تجربه کنند و به همین دلیل اکنون قابلیت استفاده از این اپلیکیشن را در کشورهای بیشتری توسعه داده است. آلمان، کلمبیا، ایتالیا، ویتنام، مراکش، نیجریه، پرو، ترکیه، ژاپن، تایوان و هلند جزو کشورهایی هستند که مسنجر فیس بوک اکنون در آنها قابل استفاده است.

مانند Facebook Lite، نسخه Lite مسنجر نیز تنها به پلتفرم اندروید اختصاص دارد و به صورت خاص برای گوشی‌های قدیمی و ضعیف‌تر طراحی شده است، یعنی گوشی هایی که حافظه کمی دارند و قدرت پردازش آنها پایین است. به این ترتیب برخی از قابلیت‌های مسنجر فیس بوک که به داده و پردازش های بیشتری نیاز دارند، برای مثال Messanger Day، فیلترهای تصویر و یکپارچه سازی با اپلیکیشن‌های سوم شخص از نسخه Lite حذف شده‌اند.

به این ترتیب قابلیت‌های اصلی این اپلیکیشن که شامل ارسال پیام، استیکر، تصویر و لینک‌های مختلف می‌شود روی دستگاه‌های پایین رده زمانی که اتصال اینترنت چندان قوی نیست، به راحتی اجرا می‌شوند. Messenger Lite اپلیکیشن بسیار سبکی است و به سرعت دانلود و روی اندروید 2.3 Gingerbread به بعد نصب می‌شود و حتی در زمان اتصال به اینترنت همراه 2G نیز قابل استفاده است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه