آیا فیس‌بوک دوباره هک شده است؟!

به نظر می‌رسد که شب گذشته دسترسی بسیاری از کاربران جهان به فیس‌بوک قطع شده بود و همین امر صدای آنها را درآورده بود.

آیا فیس‌بوک دوباره هک شده است؟!

 شب گذشته خیل عظیمی از کاربران آمریکایی و بخش هایی از اروپا در فضای مجازی اعلام کردند که دسترسی آنها به فیس بوک برای ساعات طولانی از شبانه روز قطع شده بود و همین مساله هم جنجال زیادی را به پا کرد.

به گزارش عصر ارتباط، با اینکه هنوز علت این حادثه مشخص نشده و فیس بوک نیز در واکنش به آن بیانیه‌ای صادر نکرده است، اما بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری بر این باورند که به احتمال زیاد هکرها و مجرمان سایبری به پلت‌فرم‌های مورد استفاده و سرورهای فیس بوک حمله کرده‌اند و به همین خاطر دسترسی بسیاری از کاربران ساکن در ایالات متحده آمریکا و اروپا به حساب‌های کاربری خود در فیس بوک قطع شده بود.

تقریبا اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود که شبکه‌اجتماعی فیس‌بوک درگیر بزرگ‌ترین رسوایی در طول تاریخ خود شد چراکه اخبار بسیاری مبنی بر همکاری فیس‌بوک با یک موسسه تحقیقاتی به نام کمبریج آنالتیکا و افشای اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از کاربران فیس‌بوکی منتشر شد. گزارش‌های منتشره نشان می‌داد که اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیس‌بوک در این همکاری به سرقت رفته و افشا شده است.

در صورتی که فیس بوک باری دیگر مورد حمله و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری قرار گرفته باشد، این شبکه اجتماعی دوباره از سوی کاربران و منتقدان و همچنین دولت آمریکا و سایر کشورها تحت فشار قرار خواهد گرفت.