سامانه جديد بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي براي ارزيابي و حمايت بازي‌سازان معرفي شد: شروع به كار ساختار حمايتي همگرا

اولين نشست خبري ساختار حمايتي همگرا كه با هدف ارايه حمايت‌هاي همسو با نيازهاي بازي‌سازان راه‌اندازي شده در بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي برگزار شد.

سامانه جديد بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي براي ارزيابي و حمايت بازي‌سازان معرفي شد:  شروع به كار ساختار حمايتي همگرا

اولين نشست خبري ساختار حمايتي همگرا كه با هدف ارايه حمايت‌هاي همسو با نيازهاي بازي‌سازان راه‌اندازي شده در بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، در اين نشست حسن كريمي قدوسي رييس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: از اين پس بنياد تمامي حمايت‌هاي خود از بازي‌سازان را از طريق سامانه "همگرا" انجام خواهد داد. با استفاده از اين ساختار بنياد قصد دارد علاوه بر ايجاد شفافيت و شايسته‌سالار شدن حمايت‌ها، شركت‌هاي اين حوزه را به رسيدن به رده‌هاي بالاتر تشويق كند. همگرا درواقع ساختاري تيم‌محور و شركت‌محور است و لذا هدف ما بهتر كردن شركت‌ها و تيم‌هاي بازي‌سازي است و بر اين اساس به هر ميزان كه شركت‌ها ارتقا يافته و بهتر شوند در سال آتي حمايت بيشتري دريافت خواهند كرد.

رييس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي افزود: ساختار همگرا به دنبال ايجاد همگرايي در حمايت‌ها در كشور نيز هست تا بتواند كه حمايت‌هايي كه از بازي‌سازان توسط معاونت علمي رياست جمهوري، وزارت ارتباطات و ديگر نهادها صورت مي‌گيرد را يكپارچه كند و اين ابزار را در اختيار نهادهاي ديگر قرار مي‌دهد كه حمايت‌هاي خود از بازي‌سازان را از طريق سامانه همگرا انجام دهند.

در ادامه اين جلسه متین ایزدی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سامانه همگرا را نتيجه يك فرآيند فكري سه ساله معرفي كرد كه داراي يكسري شاخص‌هاي ارزيابي است و براساس اين شاخص‌ها بازي‌سازان ارزيابي و درجه‌بندي شده و بر همين مبنا مورد حمايت قرار مي‌گيرند.

ايزدي در خصوص شرايط ثبت‌نام و دريافت حمايت‌ها كه براي اين سامانه در نظر گرفته شده ابراز داشت: هم تيم‌هاي بازي‌ساز و هم شركت‌هاي بازي‌ساز مي‌توانند در همگرا ثبت‌نام كنند اما تيم‌هايي كه در 4 سال گذشته بازي رونمايي شده نداشته باشند نمي‌توانند در همگرا ثبت‌نام كنند. در خصوص شاخص‌هاي رتبه‌بندي نيز بايد بگويم كه ما چهار شاخص را در نظر گرفته‌ايم كه شامل كيفيت بازي، توانمندي تيم يا شركت، شاخص‌هاي فرهنگي بازي و شاخص‌هاي همكاري شبكه‌اي(فعاليت انجام شده تا چه ميزان به صنعت بازي‌سازي كمك مي‌كند) هستند و اين شاخص‌ها در خصوص متقاضيان توسط تيم ارزيابي بررسي مي‌شوند.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در خصوص چندو چون حمايت‌هايي كه به بازي‌سازان ارايه مي‌شود نيز گفت: همگرا علاوه بر تامين زيرساخت، تجهيزات،امكانات و محل استقرار خدمات ديگري نيز به بازي‌سازان براساس رتبه‌بندي انجام شده ارايه مي‌دهد.

از جمله اين امكانات مي‌توان به تامين نرم‌افزار و لايسنس، ارايه خدمات تست بازي، تسهيلات مالي، تبليغات بازاريابي و توسعه بازار و پرداخت تسهيلات تشويقي به ازاي فرئوش، توسعه و تسريع فرآيند رشد اشاره داشت.

وي در خاتمه خاطرنشان ساخت: امسال 74 تيم و 34 شركت در سامانه همگرا ثبت‌نام كرده‌اند كه پس از انجام بررسي و عبور از فيلترها در نهايت 56 متقاضي پرونده حمايتي برايشان در نظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه