انتشار اطلاعیه‌ای توسط فیس‎بوک؛ آزار جنسی چیزی است که در این شرکت بسیار جدی گرفته می‌شود

فیس بوک قول داده که دیگر کارمندانش را در پرونده های رسیدگی به موارد مزاحمت جنسی مجبور به شرکت در جلسات حکمیت خصوصی نکند تا آنها بتوانند به دادگاه های بی طرف مراجعه کنند.

انتشار اطلاعیه‌ای توسط فیس‎بوک؛ آزار جنسی چیزی است که در این شرکت بسیار جدی گرفته می‌شود

به دنبال برخی تغییرات در شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و اوبر در زمینه رسیدگی به شکایت‌های زنان از مردان مزاحم جنسی، فیس‌بوک هم می‌گوید تلاش دارد تا روند رسیدگی به این مشکل فراگیر را عادلانه تر کند.

به گزارش عصر ارتباط، بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط فیس‌بوک در این زمینه منتشر شده، این شرکت سیاست خود در زمینه رسیدگی به روابط افراد در محیط کار را به روز کرده تا برگزاری حکمیت خصوصی میان شاکی و متشاکی در پرونده‌های آزار جنسی تنها یک گزینه قابل انتخاب و نه یک ضرورت باشد.

در ادامه این اطلاعیه امده است: آزار جنسی چیزی است که در فیس‌بوک بسیار جدی گرفته می‌شود و برای این هیچ جایگاهی در این شرکت وجود ندارد.

با این تغییر سیاست کارکنان فیس‌بوک می‌توانند برای پیگیری شکایات خود در زمینه مزاحمت‌های جنسی به دادگاه‌های آزاد مراجعه کنند و مجبور به حل و فصل موضوع در داخل این شرکت نیستند. از این پس مدیران ارشد شرکت فیس‌بوک نیز در صورت برقراری ارتباط عاطفی با فرد دیگری در داخل این شرکت مجبور به افشای این موضوع به طور رسمی‌هستند.

هفته گذشته هزاران نفر از کارمندان گوگل با برگزاری تظاهراتی خواستار توجه جدی مدیران ارشد این شرکت به مزاحمت‌های جنسی در درون گوگل شدند و به نظر می‌رسد این مساله نیز در سیاست گذاری جدید فیس‌بوک بی تاثیر نبوده است. این تظاهرات پس از آن انجام شد که اعطای پاداش ۹۰ میلیون دلاری به اندی روبین از مدیران ارشد این شرکت که به علت آزار جنسی از گوگل اخراج شد، تایید شد.