دانشگاه صنعتی شریف، میزان رقابت چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge) در شش ماه دوم سال در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

دانشگاه صنعتی شریف، میزان رقابت چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge) در شش ماه دوم سال در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط، رویدادهای ICT Challenge که توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود، مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت یکسری قوانین خاص و در جهت حل چالش‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شود.

در هر کدام از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار می‌شود. برای انتخاب چالش اصلی مسابقه گروهی از مجموعه‌های فعال در حوزه ICT تشکیل شده و با نظر این گروه و تحت یکسری قوانین خاص چالش‌های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش انتخاب شده، افراد مستعد و توانمند و دارای ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می‌شوند.

مسابقات به صورت حضوری و طی یک روز (۱۲ ساعت) برگزار می‌شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

"انتخاب چالش‌ها (کمیته ارتباط با صنعت)"، "تشکیل پلتفرم مسابقه، ملاک‌های داوری و خروجی‌های مورد انتظار (کمیته علمی)" و "جذب افراد توانمند جهت شرکت در مسابقه و امور دبیرخانه‌ای (کمیته اجرایی)" از جمله روندهای ترتیبی برگزاری این رویداد محسوب می‌شوند.

اولین مرحله در برگزاری رویدادها مشخص کردن دقیق چالش اصلی مسابقه است. با توجه به هدف اصلی رویداد که شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است، چالش‌ها طوری انتخاب می‌شوند که بعد از برگزاری رویداد موضوعی واقعی و مطرح در صنعت حل شده باشد و امکان جذب شرکت کنندگان برتر در صنعت فراهم شود. در این راستا کمیته ارتباط با صنعت متشکل از شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های فعال در این حوزه تشکیل می‌شود. این مجموعه‌ها چالش‌های اصلی در حوزه فعالیت خود را مطرح می‌کنند و پس از بررسی و مشورت چالش‌های اصلی مسابقه در این کمیته انتخاب می‌شود.

پس از انتخاب چالش مورد نظر در کمیته ارتباط با صنعت نوبت به تعریف مسائل، پلتفرم مسابقه و مشخص کردن ملاک و معیار داوری مسابقه می‌رسد. در این راستا کمیته علمی متشکل از اساتید دانشگاه، فعالین حوزه مورد نظر و ... تشکیل شده که موارد بالا را مشخص می‌کنند.

پس از مشخص شدن چالش‌ها، صورت مساله، پلتفرم مسابقه و ملاک‌های داوری به بخش اصلی رویداد یعنی جذب افراد مستعد جهت شرکت در مسابقه و حل چالش‌های موجود می‌رسد. علاوه بر این مورد تمام امور دبیرخانه‌ای، هماهنگی‌ها، تبلیغات و اطلاع‌رسانی رویداد، امور اجرایی روز مسابقه و ... بر عهده کمیته اجرایی رویداد است. در این راستا کمیته اجرایی با راه‌اندازی دبیرخانه رویداد تمام امور مربوط به این بخش را انجام خواهد داد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت www.Ictchallenge.ir مراجعه کرده و یا با شماره‌تلفن‌های ۶۶۰۰۲۷۱۳ – ۶۶۰۱۹۳۷۷ – ۶۶۰۵۶۵۳۵ - ۶۶۰۴۳۳۲۸ تماس بگیرند.