با ابزار "سلامت دیجیتال" گوگل، از میزان وابستگی خود را به گوشی هوشمند مطلع شوید!

گوگل به تازگی یک ابزار نظارتی برای حفظ سلامت روان کاربران اندروید منتشر کرده است که زمان روشن بودن صفحه نمایش گوشی و استفاده کاربر از برنامه‌های مختلف را رصد می‌کند.

با ابزار "سلامت دیجیتال" گوگل، از میزان وابستگی خود را به گوشی هوشمند مطلع شوید!

 گوگل اوایل سال جاری در کنفرانس "I / O"، ابزارهای جدیدی را برای کمک به کاربران برای مدیریت فعالیت خود با گوشی معرفی کرد و اکنون به منظور حفظ سلامت روانی کاربران، آن را عرضه کرده است.

به گزارش عصر ارتباط، در حال حاضر گوگل برنامه جدید خود موسوم به "سلامت دیجیتال"(Digital Wellbeing) را برای گوشی‌های گوگل پیکسل و اندروید وان مجهز به نسخه 9 اندروید موسوم به پای "Pie" عرضه کرده است.

"سلامت دیجیتال" به کاربران اندرویدی این امکان را می‌دهد که میزان زمان صرف شده در برنامه‌ها، همچنین میزان روشن بودن صفحه نمایش گوشی و تعداد پیام‌ها و هشدارهای دریافتی را بررسی کنند و آمار دقیقی از آنها داشته باشند.

این برنامه همچنین توانایی تنظیم محدودیت زمانی در استفاده از برنامه‌های مختلف را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، با استفاده از ویژگی Wind Down کاربران می‌توانند اطلاعیه‌ها و پیام‌های ورودی را در طول یک دوره زمانی خاص محدود کنند و گزینه‌ای برای تغییر رنگ صفحه نمایش خود به حالت خاکستری در اختیار دارند.

گوگل در حال حاضر معرفی ویژگی‌های "سلامت دیجیتال" را در یوتیوب و گوگل هوم شروع کرده است.

با ابزار

دیگر شرکت‌ها از جمله اپل و فیسبوک نیز ابزار مشابهی را راه‌اندازی کرده‌اند.

کاربران می‌توانند نسخه 1.0 سلامت دیجیتال را از طریق پلی استور دریافت کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه