احتمال لغو رجیستری بعد از تعمیر گوشی

سامانه رجیستری اعلام کرد شناسه IMEI گوشی موبایل نباید پس از تعمیرات تغییر کند.

احتمال لغو رجیستری بعد از تعمیر گوشی

به گزارش عصر ارتباط، طرح ثبت گوشی تلفن همراه (همتا) در اطلاعیه ای با تاکید براینکه شناسه IMEI گوشی موبایل نباید پس از تعمیرات تغییر کند، اعلام کرده: تعمیرکاران گوشی موبایل باید توجه داشته باشند که شناسه IMEI گوشی موبایل تحت هیچ عنوان پس از ارائه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری نباید عوض شود.

چنانچه به هر دلیلی شناسه IMEI گوشی موبایل پس از ارائه خدمات تغییر کرد، شخص تعمیرکار باید شناسه IMEI اصلی تلفن همراه را که روی جعبه و یا بدنه گوشی درج شده است، مجددا روی گوشی بارگذاری کند.

به مالکان گوشی تعمیری نیز توصیه شده است که در هنگام تحویل گوشی باید با شماره گیری *#۰۶#  و مشاهده شناسه و تطابق آن با شناسه درج شده روی جعبه، از عدم تغییر شناسه اطمینان حاصل کنند.

با اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل از آذرماه سال گذشته تاکنون، ثبت و فعالسازی گوشی موبایل و سیم کارت در شبکه ارتباطی کشور، تنها با ارائه کدشناسه IMEI گوشی ممکن است.

رجیستری موبایل، طرحی است که به موجب آن شناسه های تمام گوشی های موبایل وارد سامانه اطلاعاتی "همتا" می شود تا با قطع کردن ارتباطات گوشی های قاچاق که شماره های آنها ثبت نشده از واردات قاچاق گوشی موبایل جلوگیری شود.  

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه