وعده ورود گوشی های توقیفی به بازار از هفته آتی

گوشی های موبایل توقیفی بر اساس اعلام رییس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی، مراحل رفع توقیف را گذرانده اند و توزیع آنها از هفته آینده آغاز می شود.

وعده ورود گوشی های توقیفی به بازار از هفته آتی

دوم آبان ماه امسال اعلام شد بیش از 120 هزار گوشی تلفن همراه که واردکنندگان با وجود دریافت ارز دولتی آن را با نرخ آزاد عرضه کرده بودند از سوی مقامات قضایی توقیف شده است تا به پرونده متخلفان رسیدگی شود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز همان روز اعلام کرد: برای رفع کمبود گوشی تلفن همراه در کشور قرار بود گوشی های توقیفی رفع مشکل و به بازار عرضه شوند که تاکنون این کار عملیاتی نشده است.

در همین راستا «ابراهیم درستی» رئیس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفت: رایزنی های انجام شده با مقام های قضایی سبب شد آنها در این زمینه تصمیم های جدیدی اتخاذ کنند و بر همین اساس مقام های قضایی از همین هفته اقدام های لازم برای آزادسازی گوشی های تلفن همراه را انجام داده اند.

درستی خاطر نشان ساخت: قرار است از هفته آینده این گوشی ها وارد بازار شوند تا نیاز بازار برطرف شود.

به گفته وی، این گوشی های تلفن همراه از طریق فروشگاه های معتبر دارای مجوز صنفی توزیع خواهند شد.

رئیس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفت: تعلق گرفتن ارز نیمایی به وارد کنندگان گوشی های تلفن همراه می تواند وضعیت بازار گوشی تلفن همراه را سامان داده و قیمت ها را نیز کاهش دهد.

گفتنی است پیش از این سخنگوی کمیته طرح رجیستری گوشی موبایل با بیان اینکه تا زمانی که حکم قضایی داده نشود، ۶۰۰ هزار گوشی که به تازگی از گمرک ترخیص شده اجازه توزیع در بازار نخواهد داشت، گفته: مرجع قضایی به موضوع گوشی‌هایی که توسط تعزیرات توقیف شده و نیز گوشی‌هایی که با قیمت بالاتری نسبت به ارز دولتی فروخته شده‌اند، هم ورود کرده است.

وی با بیان اینکه پرونده ساماندهی بازار گوشی موبایل در جریان است، مدعی شده: تصمیم‌گیری درباره بازار گوشی موبایل پس از بررسی مقام قضایی اعلام می‌شود و در شرایط فعلی، این بحث در اختیار کمیته رجیستری و راهبری گوشی موبایل نیست.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه