تداوم ارسال پیامک های مزاحم با وجود قطع 25 هزار سیمکارت توسط رگولاتوری/ پیامک های مزاحم همچنان بلای جان کاربران ایرانی

بر اساس اطلاعات موجود در تارنمای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران25 هزار و 465 فقره سیمکارت شخصی به دلیل ارسال پیامک مزاحم قطع شده است.

تداوم ارسال پیامک های مزاحم با وجود قطع 25 هزار سیمکارت توسط رگولاتوری/ پیامک های مزاحم همچنان بلای جان کاربران ایرانی

بر اساس این گزارش با وجود  آنکه بیش از 25 هزار سیم کارت شخصی که پیامک تبلیغی ارسال می کردند قطع شده اند اما گزارش میدانی خبرنگار عصر ارتباط حاکی از این است که پیامک های مزاحم بسیاری همچنان از سرشماره های شخصی برای کاربران ارسال می شود. 

به تازگی «حسین فلاح جوشقانی» رئیس رگولاتوری درباره سرنوشت قطع سیمکارت های شخصی و سرشماره های ارسال کننده پیام های تبلیغاتی، گفت: مشترکان اپراتورهای تلفن همراه با شماره گیری #800* می توانند درخواست قطع ارسال پیامک را ثبت کنند. وی افزود: با ثبت درخواست ها که اکنون به بیش 30 میلیون مشترک رسیده است، رسیدگی به کار قطع ارسال پیامک از سرشماره های ارسال پیامک تبلیغاتی آغاز می شود.

فلاح جوشقانی همچنین یادآور شده: ممکن است با به روز رسانی سرویس ها یا ایجاد سرویس های جدید، برای چند روزی قطع این پیامک ها ممکن نباشد اما سامانه، مجددا نسبت به قطع این پیامک ها اقدام خواهد کرد. معاون وزیر ارتباطات درباره روند قطع پیامک های تبلیغاتی از سیم کارت های شخصی نیز گفت: قطع این سیم کارت ها بر اساس تحلیل رفتار مشترک که به طور مداوم نسبت به ارسال پیامک تبلیغی اقدام کرده اند و مقایسه آن با رفتارهای گذشته صورت می گیرد.

وی درباره سامانه شمارشگر قطع سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغی در پایگاه اطلاع رسانی رگولاتوری نیزگفت: این سامانه براساس شکایت های مردمی، استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل رفتاری مشترکان ارسال کننده پیامک، تعداد سیم کارت های قطع شده را به صورت لحظه ای اطلاع رسانی می کند.

باوجود آنکه مدت ها است که وعده قطع و ریشه کن شدن پیامک های تبلیغاتی مطرح شده و وزارت ارتباطات قول های بسیاری برای قطع آنها مطرح کرده اما کماکان شکایات بسیاری از سوی کاربران در خصوص ارسال شبانه روزی این پیامک های تبلیغی وجود دارد.