همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

کاهش دور از انتظار فروش آیفون در جهان/ اپل با بحران مواجه شد

کاهش دور از  انتظار فروش آیفون در جهان  اپل با بحران مواجه شد

 به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، کمپانی تایوانی فاکسفان به تازگی اعلام کرده است که با هدف بهینه‌سازی روند تجاری و کاهش هزینه‌ها مجبور است در سال 2019 بیش از 20 میلیارد یوآن صرفه‌جویی کند.

ماه گذشته اپل به شرکای تجاری و تأمین‌کنندگان اصلی یعنی فاکسکان اعلام کرد تقاضا برای آیفون 10 آر کمتر از انتظار بوده و نباید واحد تجاری جدیدی که قرار بود برای افزایش تولید آیفون 10 آر راه‌اندازی کنند، وارد مدار کنند. این بدان  معناست که پیش‌بینی کارشناسان برای خریدهای انفجاری آیفون در کریسمس امسال توهمی بیش نبوده و کاربران با اعلام نارضایتی از قیمت گران گوشی‌های جدید و پایین بودن عملکرد آیفون 10 آر به‌نوعی کاهش فروش را رقم‌زده‌اند و بنابراین کریسمس امسال برای اپل انفجاری نخواهد بود.

آنچه سهامداران و سرمایه‌گذاران را بیش‌ازپیش نگران کرده این است که اپل دستور داده است تا سرعت افزایش تولید را کنار بگذارند که این امر در درازمدت می‌تواند روی ارزش سهام این کمپانی نیز تأثیر منفی بگذارد.

اپل این روزها با گران‌فروشی توانسته ارزش‌افزوده به ازای هر آیفون فروخته‌شده را در سطح بالا نگه دارد اما رقبای سرسخت چینی و کره‌ای توانسته‌اند گوشی‌های اندرویدی پرچم‌دار بهتری با قیمت پایین عرضه کنند و کاربران ترجیح داده‌اند تا گوشی‌های ارزان‌تر اندرویدی را جایگزین آیفون کنند.

درج دیدگاه

عصــر بــازی