ريیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی :ممنوعيت تلگرام و ترويج استفاده از پوسته آن بر اعتماد افكار عمومي اثر گذار است/این نقض و تناقض‌ها بر اساس اصول حرفه‌ای مدیریت نبوده و خروجي موفقي نخواهد داشت

ريیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تصميمات دوگانه در عرصه فيترينگ پيمارسان ها، نقض و تناقضات موجود را بر خلاف اصول مديريت ارزيابي كرد.

ريیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی :ممنوعيت تلگرام و ترويج استفاده از پوسته آن بر اعتماد افكار عمومي اثر گذار است/این نقض و تناقض‌ها بر اساس اصول حرفه‌ای مدیریت نبوده و خروجي موفقي نخواهد داشت

ريیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تصميمات دوگانه در عرصه فيترينگ پيمارسان ها، نقض و تناقضات موجود را بر خلاف اصول مديريت ارزيابي كرد.

سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی نماینده و رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی گفت:  تصمیمات اقتضایی خیلی به اعتماد مردم آسیب زده است. به خصوص در استفاده از پیامرسان‌های داخلی و خارجی و همچنین عوض کردن پوسته‌ها و اینکه از مردم بخواهیم از یک نرم‌افزار استفاده نکنند و بعد به آنها بگوییم از یک نرم‌افزار دیگر استفاده کنند که صرفاً پوسته آن تغییر کرده است. این اقدامات در اعتماد افکارعمومی بسیار اثرگذار است؛ ای کاش مسئولان قبل از انجام این اقدامات و حتی قبل از اطلاع‌رسانی، ابتدا بین خودشان به جمع‌بندی قطعی می‌رسیدند و بعد اقدام به اجرای آن کرده و در این مرحله همه‌باهم در اجرا کمک می‌کردند. این نقض و تناقض‌ها نه بر اساس اصول حرفه‌ای مدیریت است و نه خروجی آن موفق خواهد داد و مهمتر از این‌ها اعتماد مردم را از بین خواهد برد.

 

در خصوص طرح ساماندهی پیامرسان‌های اجتماعی، گفت: طرحی در کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس تحت عنوان مدیریت و ساماندهی پیامرسان‌های داخلی مطرح شد که پیش‌نویس آن تهیه شده و از مدیران پیامرسان‌های داخلی و صاحبنظران دعوت شده تا در تکمیل آن همکاری کنند که من فکر می‌کنم این اقدام مدت زمانی طول بکشد و امیدوارم به عمر مجلس دهم برسد و این طرح بتواند به صحن علنی مجلس راه پیدا کند.

وی در خصوص این طرح تأکید کرد: ما به طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی به طور واقعی نیازمند هستیم، زیرا تا به حال هیچ قانونی در این مورد نداشتیم و با این طرح می‌توانیم یک طرح جامع و با نگاه کامل برای پیامرسان‌ها تنظیم کنیم. طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی موافقان و مخالفانی دارد اما به نظر من اصل بودن آن برای فضای پیامرسان‌های داخلی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

قاضی‌زاده هاشمی در رابطه با انتقادات مدیران برخی پیام‌رسان‌ها و برخی کارشناسان از بعضی بندهای این طرح، اظهار داشت: این دوستان نگرانی‌هایی دارند و در جلسات حضور دارند و نظراتشان را هم بیان می‌کنند و همچنین می‌توانند پیشنهادات و نظرات سازنده خود را به صورت مکتوب به ما ارائه کنند. ما در کمیسون یک نگاه بسته و تنگ نداریم و از نقطه‌نظرات کارشناسی استفاده می‌کنیم، ضمن اینکه کارشناس‌های خوبی در مرکز مطالعات مجلس حضور دارند که نظرات خودشان را اعلام می‌کند و بعد ارجاع می شود به کمیسیون و سپس به صحن علنی مجلس می‌آید.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس در خصوص تصمیم اخیر مرکز ملی فضای مجازی مبنی بر حذف 5 پیام‌رسان‌ داخلی از گردونه حمایت، گفت: به نظر من این اقدامات نباید از بالا به پایین باشد بلکه باید بر اساس میزان جذب کاربر باشد، یعنی اگر زمانی لازم به حذف و اضافه است، این مردم باشند که تصمیم می‌گیرند. باید یک مقدار این نگاه بالا به پایین را کم کنیم و آنهایی که در بازار می‌مانند، می‌توانند خود را حفظ کنند و آن‌هایی که نمی توانند بازاریابی مناسبی داشته باشند، خود به خود از این عرصه کنار می‌روند.

 

قاضی‌زاده هاشمی در رابطه با ناهمانگی‌های موجود در موضوع فیلترینگ تلگرام و تصمیم‌های بعد از آن و عدم ایفای نقش مناسب مرکز ملی فضای مجازی در ایجاد این هماهنگی، گفت: این موضوع دو وجه دارد؛ یک وجه قانونی آن است که باید قوانین قوی برای ابزار عملکرد مرکز ملی فضای مجازی وجود داشته باشد که آن قوانین قوی در حوزه اقدام شاید کمتر وجود داشته باشند. نکته دوم بحث مدیریت کار است؛ من همیشه تأکید کرده‌ام که وقتی تصمیمی گرفته می‌شود، همه‌ی اجزای تصمیم‌ساز در آن، دخیل باشند و در زمان اجرا همدیگر را نقض نکنند و زیر سؤال نبرند تا آن تصمیم واحد انجام شود و اعتماد مردم خدشه‌دار نشود.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس در همین خصوص ادامه داد:

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه