در هنگام خستگی، این ربات به شما غذا می‌دهد!

محققان یک بازوی رباتیک ساخته‌اند که روی قفسه سینه کاربر قرار می‌گیرد و با توجه به حالات صورت کاربر یا مخاطب او به آنها غذا می‌دهد.

در هنگام خستگی، این ربات به شما غذا می‌دهد!

گروهی از محققان یک ربات عجیب ساخته‌اند که روی قفسه سینه فرد بسته می‌شود و می‌تواند هنگامیکه افراد خسته هستند، به آنها غذا بدهد. این بازوی رباتیک Arm-A-Dine نام دارد و روی قفسه سینه کاربر قرار می‌گیرد. سپس غذا را از بشقاب به سمت دهان کاربر می‌برد.

به گزارش عصر ارتباط، البته تاکنون فقط نمونه اولیه ربات ساخته شده است.Exertion Games Lab در دانشگاه RMIT استرالیا با همکاری موسسه طراحی اطلاعات فناوری هند این ربات را ساخته‌اند. در تجربه غذا خوردن هر سه بازو(دو بازوی فرد و نسخه رباتیک) برای غذا دادن به کاربر یا فرد دیگری به کار می‌رود.

بازوی رباتیک به وسیله یک جلیقه روی قفسه سینه کاربر قرار می‌گیرد. یکی از محققان درباره نحوه غذا خوردن با بازوی رباتیک می‌گوید: ما بازوی رباتیک را طوری قرار دادیم که حرکات آن به وسیله حالات صورت کاربر یا طرف مقابل او تعیین می‌شود.

 

 این بازو به طور خودکار به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند اما غذا را به سمت دهان نمی‌برد بلکه به دلیل وجود حسگرهای ایمنی غذا را در فاصله ۱۰ سانتیمتری دهان فرد می‌برد.

البته ربات‌ها کاملا خودکار نیستند و افراد باید حرکت کنند تا آنها دقیقا بالای بشقاب غذا قرار بگیرند. اگر فرد بخندد، ربات به او غذا می‌دهد و اگر اخم کند ربات از غذا دادن به او خودداری می‌کند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه