همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

رشد مناسب تکنولوژی فضایی در کشور

رشد مناسب تکنولوژی فضایی در کشور

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور اعلام کرده در زمینه تکنولوژی فضایی رشد خوبی داشته ایم  و به مسوولان حمایت لازم صورت گیرد تا این حوزه با رکود مواجه نشود.

به گزارش عصر ارتباطا به نقل از مهر، منصور کبگانیان در حاشیه یکصدو دوازدهمین جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه گزارش علم و فناوری ارایه شد که آمار خوبی از ارتقای رتبه زبان فارسی به عنوان زبان علم بود و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷، ۱۵ رتبه در این حوزه ارتقا داشتیم.

وی افزود:بر این اساس راهکارهایی ارایه شد که این ارتقاء تداوم یافته و مقالاتی با زبان فارسی تولید شود.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: همچنین بحثی در خصوص نشستن دومین مریخ نورد آمریکایی در سطح این سیاره بود که تذکراتی به مسئولان سازمان‌های مربوطه داده شد که از تکنولوژی فضایی کشور که در گذشته رشد خوبی را داشته ایم، حمایت شود و رکود علمی در این حوزه نداشته باشیم.

وی گفت: اشتغال فارغ التحصیلان نیز مورد بررسی قرار گرفت و معاونت پژوهشی وزارت علوم گزارشی دراین خصوص ارایه کرد، داشتن بیمه اشتغال، معیار اصلی برای جمع آوری آمار اشتغال فارغ التحصیلان بود.

کبگانیان یادآور شد: البته در این بررسی تاکید شد که آموزش عالی مسئول اشتغال نیست و باید راه حل این مشکل را به سازمان‌های مربوطه ارایه دهد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم گیری راجع به راهکارها و سیاست های اشتغال در جلسه دیگری بررسی خواهد شد

درج دیدگاه

عصــر بــازی