همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

انتقاد از وضعیت بهداشتی و مالیاتی خشکشویی های اینترنتی

انتقاد از وضعیت بهداشتی و مالیاتی خشکشویی های اینترنتی

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران از خشکشویی‎های اینترنتی به دلیل رعایت نکردن بهداشت انتقاد کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از اتاق اصناف ، ابوالفضل رجب زاده در خصوص مکاتیات اتحادیه با مراجع ذی‎ربط مثل سازمان حمایت، اماکن، تعزیرات واتاق ‏های اصناف تهران و ایران در خصوص فعالیت خشکشویی‎های اینترنتی،افزود: فعالیت این خشکشویی‎ها به معضلی تبدیل شده‎اند، مردم بی‌خبر از چگونگی شستشوی لباسها ، پوشاک خود را جهت شستشو به این افراد تحویل می‎دهند،در حالی که این لباسها در کارگاه‎‏های زیر زمینی ویا در واحدهای مسکونی در بدترین شرایط بهداشتی و وبی کیفیت وبا آب خالی شستشو می‎شوند.

وی افزود: حتی در بسیاری از موارد دیده شده است که این افراد لباس‌های تحویلی را در کارگاه‌هایی که پوشاک بیمارستانی را می‌شویند، بدون رعایت موارد بهداشتی شستشو می‎کنند و متاسفانه هیچ نظارتی توسط مراجع ذی‌ربط بر فعالیت این افراد نیست ومکاتبات فراوان اتحادیه هم در این خصوص بی‌نتیجه بوده است.

رجب‌زاده با بیان اینکه هیچ گونه حقوق وعوارض و مالیات نیز توسط این افراد پرداخت نمی‎شود، اظهار داشت: کسب وکار مجازی یعنی اینکه فعالیت در حوزه اینترنتی انجام شود نه اینکه در حوزه فعالیت واحدهای صنفی شناسنامه دار مداخله وایجاد تداخل صنفی نمایند.

این فعال صنفی صدور مجوز فعالیت فعالان اینترنتی توسط اتحادیه ذی‎ربط راراهکار ساماندهی و در جهت نظارت موثر برفعالیت ایشان عنوان کرد.

گفتنی است پیش از این نیز درگیری های مشابهی بین تاکسی های سنتی و تاکسی های اینترنتی وجود داشت که  تاکنون قانون مشخصی برای حل اختلافات موجود شکل نگرفته است.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • تبیان به دنبال جذب استارتاپ ها

  تبیان به دنبال جذب استارتاپ ها

  موسسه تبیان با حضور در هشتمین دوره نمایشگاه فناوری و نوآوری (INOTEX۲۰۱۹ ) ، فراخوان اولین دوره جذب استارت‌آپ در این موسسه را اعلام کرد.

 • توقف خطوط تولید گوشی‌های هواوی

  توقف خطوط تولید گوشی‌های هواوی

  هواوی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های گوشی هوشمند در دنیا است و میلیون‌ها نفر از محصولات این شرکت استفاده می‌کند.

 • ساخت دستکش مجهز به هوش مصنوعی

  ساخت دستکش مجهز به هوش مصنوعی

  محققان دانشگاه ام آی تی یک دستکش حسگر ساختند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است نحوه تشخیص اشیا را با استفاده از حس لامسه درک کند.

 • آشنایی با عینک هوشمند سلامتی

  آشنایی با عینک هوشمند سلامتی

  با پشتیبانی از سرویس گوگل فیت، کاربران می توانند پس از دریافت اپلیکیشن مربوطه، در بخش «Abilities» نرم افزار فوکالز وارد حساب کاربری گوگل خود شوند و از این طریق اطلاعاتی مانند نمودارهای حرکت، ضربان قلب، مسافت، کالری مصرف شده و... را مستقیماً در لنز عینک هوشمند خود مشاهده کنند.

 • گلکسی فولد سامسونگ عرضه‌ نمی شود!

  گلکسی فولد سامسونگ عرضه‌ نمی شود!

  سامسونگ با تأیید گزارش‌های اخیر، تنها چند روز پیش از آغاز فروش گلکسی فولد اعلام کرد عرضه‌ی گوشی تاشدنی ۲,۰۰۰ دلاری خود را به‌تعویق می‌اندازد. در بیانیه‌ی کره‌ای‌ها چنین آمده است:تاریخ عرضه‌ی [جدید] را طی هفته‌های آتی اعلام خواهیم کرد.

 • جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول آوریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.

 • ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی

  ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی

  از آخر هفته گذشته سایت ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی که ورود و خروج برای آنها ثبت شده باز است و روی سایر گوشی‌هایی که به اسم مسافری وارد شده‌اند،‌ بسته شده است.

 • اپل سرویس Axios خریداری کرد

  اپل سرویس Axios خریداری کرد

  استارتاپ Pullstring پلتفرمی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا اپلیکیشن‌هایی مخصوص سرویس‌هایی همچون الکسا و گوگل اسیستنت تولید کنند. طبق گزارش سرویس Axios، اپل این استارتاپ را خریداری کرد. این خرید، به‌احتمال زیاد برای بهبود دستیار هوشمند اپل یعنی سیری انجام شده است.

 • شبکه های اجتماعی را سیاسی نکنیم

  شبکه های اجتماعی را سیاسی نکنیم

  وزیر ارتباطات گفت: امروز در حوزه شبکه‌های اجتماعی با پدیده‌ای به‌عنوان پدیده فعالیت‌های رسانه‌ای مواجه هستیم و تکلیف کشور درباره سیاست‌های رسانه‌های نوین مشخص نیست.

عصــر بــازی