همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور
هفته نامه عصر ارتباط - اولین و پر تیراژترین هفته نامه iCT کشور

فناوری در خدمت درمان آلزایمر

فناوری در خدمت درمان آلزایمر

پژوهشگران می گویند یک روش درمانی منحصر به فرد را برای درمان بیماری آلزایمر ابداع کرده اند که مبتنی بر استفاده از امواج مافوق صوت برای پاکسازی یک پروتئین سمی از مغز است.

به گزارش عصر ارتباط آنلاین، پروتئین مذکور عامل ابتلا به بیماری هایی مانند زوال عقل و آلزایمراست. قرار است این روش درمانی در سال آینده میلادی به طور آزمایشی مورد استفاده قرار بگیرد. این روش درمانی بر روی حیواناتی مانند موش ها موفق بوده و نیاز به مصرف داروهای متعدد را در آنها برطرف کرده است.

تلاش برای ابداع این روش درمانی در دانشگاه کوئیزلند به سال ۲۰۱۵ بازمی گردد. در ابتدا از این روش برای تسهیل گردش خون در مغز به منظور کمک به رسیدن آنتی بادی های مقابله کننده با زوال عقل به مقصد استفاده شد اما در ادامه مشاهده شد که این امواج می توانند پروتئین های آمیلوئید سمی را از مغز پاکسازی کنند، بدون آنکه نیازی به مصرف هیچ داروی اضافی باشد.

طی چهار سال اخیر آزمایش های زیادی در این زمینه صورت گرفته که موجب بازگشت کارکرد مغز موش هایی گردیده که ساختار مغزی آنها مشابه با انسان های ۸۰ تا ۹۰ ساله بوده است. در حال حاضر برنامه ریزی برای انجام آزمایش هایی بر روی انسان ها در این زمینه در سال ۲۰۱۹ در حال انجام است.

درج دیدگاه

بررسی بازی