در مراسمی با حضور رئیس سازمان ثبت احوال:

جزئیات سامانه تغییر نشانی ثبت احوال اعلام شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور جزئیات سامانه تغییر نشانی را اعلام کرده و گفت: سازمان ثبت احوال را به طور کامل از حالت سنتی به حالت مدرن و الکترونیکی تبدیل کنیم.

جزئیات سامانه تغییر نشانی ثبت احوال اعلام شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور جزئیات سامانه تغییر نشانی را اعلام کرده و گفت: سازمان ثبت احوال را به طور کامل از حالت سنتی به حالت مدرن و الکترونیکی تبدیل کنیم.

به گزارش عصر ارتباط و به نقل از ایسنا، حمید درخشان نیا در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست صدمین سالگرد تاسیس سازمان ثبت احوال اظهار کرد: موفق شدیم در سالیان اخیر سازمان ثبت احوال را به طور کامل از حالت سنتی به حالت مدرن و الکترونیکی تبدیل کنیم و امروزه همه چیز در ثبت احوال با سامانه کار می‌کند.

وی ادامه داد: در صدمین سالگرد ثبت احوال یکی از پروژه‌های مهم ملی را در آغاز قرن دوم خدمت ثبت احوال شروع می‌کنیم که آن هم رونمایی از سامانه اعلام تغییر نشانی است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: حدود دو دهه است که از سال 76 به موجب قانون الزام اختصاص شماره ملی و کد پستی برای تمام اتباع ایرانی، همه مردم کشور باید نشانی خود را به پایگاه اطلاعات ثبت احوال کشور اعلام کنند که این کار از طریق سامانه‌ای که برای این موضوع در نظر گرفته شده است انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: این اقدام از سال 80 به بعد در حال انجام بود اما به روز رسانی نمی‌شد که از امروز با سامانه تغییر نشانی بر اساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات که رئیس جمهور نیز رئیس این شورا است مصوب کردند همه مردم باید تغییر نشانی و کد پستی خود را ظرف 20 روز از زمان تغییر نشانی به ثبت احوال اعلام کنند و بایستی برای این کار به سایت www.ncr.ir مراجعه کنند و این کار به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

درخشان نیا افزود: هر فردی که نشانی خود را تغییر داده باید به ثبت احوال اعلام کند و همه دستگاه‌های اجرایی کشور نیز مکلفند در این زمینه به مردم اطلاع رسانی کنند و نشانی واحدی را که سازمان ثبت احوال دارد و شرح نشانی و کد پستی متناظر با شماره ملی لینک شده را به عنوان نشانی قانونی افراد در نظر بگیرند که این اقدام تحول بزرگی است.

وی ادامه داد: این اقدام باید طی مدت یک سال در تمام ادارات انجام شود و ادارات باید فرم‌های کاغذی و یا کاربرگ‌های الکترونیکی که جهت اخذ آدرس از مردم استفاده می‌شد حذف کنند و این اقدام در راستای حفظ حقوق شهروندی مردم است. همچنین مراجع قانونی نیز می‌توانند به آدرس واحد مراجعه کنند و از طرفی آمارهای مهاجرت و جابه‌جایی جمعیت را می‌توان به صورت لحظه‌ای تهیه کرد و در اختیار تصمیم سازان و در نهایت در اختیار برنامه ریزان قرار داد که تصمیمات متناسب با آن بگیرند.

رییس سازمان ثبت احوال کشورر اظهار کرد: اگر کسی تغییر محل نشانی خود را به ثبت احوال اعلام نکند و به دستگاهی مراجعه کند در حالی که آدرسش با آدرس موجود در ثبت احوال مغایرت داشته باشد آن دستگاه به او خدمتی ارائه نخواهد کرد تا زمانی که فرد نشانی واحد خود را در ثبت احوال ثبت کند. همچنین اگر کسی نشانی‌های متعددی داشته باشد ایرادی در این زمینه وجود ندارد اما باید یک نشانی را به ثبت احوال اعلام کند.

 

ثبت احوال بنای تمدید کارت‌های ملی قدیمی را ندارد

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: سازمان ثبت احوال به هیچ وجه بنای تمدید کارت‌های نمونه قدیم را ندارد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سیف الله ابوترابی در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش یکصدمین سالگرد سازمان ثبت احوال اظهار کرد: پروژه‌ کارت ملی هوشمند را تا پایان سال 97 بر اساس مصوبه هیات وزیران بایستی به سرانجام برسانیم و تعیین تکلیف کنیم. به همین منظور همه کسانی که در سال 96 و ما قبل آن تقاضای کارت هوشمند کرده‌اند و سازمان ثبت احوال نیز کارت آنها را صادر کرده است ولی این افراد برای دریافت این کارت مراجعه نکرده‌اند باید هر چه‌ سریع‌تر برای دریافت کارت خود مراجعه کنند.

وی ادامه‌ داد: حدود یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار نفر هستند که هنوز کارت‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. بنابراین ساز و کاری انجام شده است تا این افراد مراجعه کرده و کارتشان را دریافت کنند. بر همین اساس سریال کارت نمونه قدیم آنها در هفته‌ آینده از سامانه حذف خواهد شد و این افراد برای دریافت کارت ملی هوشمندشان به ثبت احوال، دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه کرد: کارت‌های ملی نمونه قدیم که تاریخ اعتبارشان ماقبل سال 97 است بر اساس مصوبه هیات وزیران تا پایان سال اعتبار دارد و از اوایل فروردین ماه سال 98 عملا فاقد اعتبار خواهد شد. لذا ساز و کار ثبت‌نام نیز به گونه‌ای پیش‌بینی شده است که در این سه ماهه پایانی سال ظرفیت تکمیل ثبت‌نام برای حدود 12 میلیون نفر مهیا شود تا این افراد فروردین ماه سال 98 دچار مشکل نشوند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان ثبت احوال به هیچ وجه بنای تمدید اعتبار کارت های نمونه قدیمی را ندارد و در سامانه استعلام نیز به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که وقتی فردی تکمیل ثبت نام انجام داد در زمره کسانی باشد که کارت هوشمند دریافت کرده است و این افراد از فروردین ماه سال 98 به بعد با مراجعه به 200 هزار نقطه‌ای که به صورت برخط از سازمان ثبت احوال احراز هویت می‌کنند، مشکلی نداشته باشند.