کیف پول موبایلی راه‌اندازی شد

یک کیف پول در قالب شبکه اجتماعی بر بستر دو سیستم‌عامل اندروید و IOS راه‌اندازی شد.

کیف پول موبایلی راه‌اندازی شد

یک کیف پول در قالب شبکه اجتماعی بر بستر دو سیستم‌عامل اندروید و IOS راه‌اندازی شد.

به گزارش عصر ارتباط، عرفان مرادیان، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران "جیبی‌مو" در یک نشست خبری، با بیان این که جیبی‌مو نسل جدید کیف پول در قالب شبکه اجتماعی مالی است، گفت: در این اپلیکیشن بدون نیاز به اطلاعات حساب یا کارت بانکی، تنها با داشتن شماره موبایلِ طرف مقابل، می‌توان دریافت و پرداخت پول را انجام داد.

وی گفت: جیبی‌مو راهکاری برای نقل و انتقالات بدون کارمزد بین افراد است و پرداخت و دریافت پول در آن صرفا بر اساس شماره تلفن یا نام کاربری انجام می‌شود و اطلاعات بانکی کاربران صرفا توسط خود آنها دیده می‌شود.

مرادیان ادامه داد: به گواه تجربه بومی توسعه عابربانک در کشورمان، می‏‌توان آینده درخشانی را برای توسعه و پذیرش کیف پول الکترونیکی در میان شهروندان متصور بود. شبکه کیف پولی که در کنار تراکنش‌های روزمره و بین طرفین بتواند جایگزین شبکه‌های اجتماعی برون‌مرزی نیز باشد و می‌توان گفت "جیبی‌مو" در حال حاضر شروعی برای این ادعا است.

وی دارا بودن شبکه اجتماعی تراکنش‌ها، جابه‌جایی وجه در جیبی‌مو تا سقف 10 میلیون تومان روزانه و امکان پرداخت و دریافت از کاربرانی که عضو این شبکه نیستند را از مزایای جیبی‌مو برشمرد.

ماندانا ابوالفتحی دیگر بنیان‌گذار این استارت‌آپ ضمن بیان این که حجم تراکنش‌های پرداخت خرد در کشور بسیار بالا است و به هیچ‌وجه با حجم پرداخت‌های کلان قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: دانشجوها، جوانان و افرادی که می‌خواهند پرداخت‌های روزمره خود را در هر زمان و هر مکان و به هر کسی به راحتی انجام دهند و همگام با پیشرفت تکنولوژی آن‌ها را مدیریت کنند، افرادی که انتقال پول زیادی دارند و کم شدن کارمزد در هر انتقال، برایشان آزاردهنده است، کسب و کارهایی که ‌می‌خواهند هزینه‌ کالا یا خدمات خود را با روش نوین و بدون دغدغه حمل دستگاه POS دریافت کنند و تمامی کسب و کارهای اینترنتی که نیاز به درگاه پرداخت الکترونیکی دارند جامعه هدف "جیبی‌مو" خواهند بود.

وی در خصوص نحوه عملکرد این اپلیکیشن برای کاربران اضافه کرد: جیبی‌مو کیف پول الکترونیک کاربران خواهد بود که می‌توانند  آن را به هر مبلغی شارژ کرده و در موقعیت‌های مختلف زمانی که با دوستان و اطرافیانشان مخارج مشترکی دارند، استفاده کنند و هر زمانی هم که تمایل داشتند می توانند یک یا چند حساب بانکی (شماره شبا) را در جیبی‌مو تعریف کنند و پول موجود در حساب جیبی‌موی خود را در کمتر از یک روز کاری به بانک انتقال دهند.

وی تاکید کرد: تمام این تراکنش‌های درون برنامه‌ای بدون هیچ کارمزدی بوده و تنها برای خروج مبالغ به حساب بانکی کارمزد حداقلی 500 تومانی پرداخت خواهد شد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه