تبرئه فیسبوک، گوگل و توئیتر از اتهامات تروریستی

یک قاضی فدرال در کالیفرنیا اعلام کرده غولهای فناوری مثل فیس بوک، گوگل و توییتر در ماجرای تیراندازی سن برناردینو، مقصر نیستند. این در حالی است که خانواده های قربانیان نظری مخالف این موضوع دارند.

تبرئه فیسبوک، گوگل و توئیتر از اتهامات تروریستی

یک قاضی فدرال در کالیفرنیا معتقد است غولهای فناوری مثل فیس بوک، گوگل و توییتر در ماجرای تیراندازی سن برناردینو، مقصر نیستند. این در حالی است که خانواده های قربانیان نظری مخالف این موضوع دارند.

خانواده های قربانیان حادثه تیر اندازی سن برناردینو  ادعا می کنند که شرکت های اینترنتی سرشناس، آگاهانه اجازهفعالیت های تروریستی را در سیستم عامل خود می دهند.

اکنون یک قاضی فدرال پرونده های مرتبط با این ادعا را رد کرد و اعلام کرد فیسبوک، گوگل و توییتر برای تیراندازی دسامبر 2015 در سانفرانسیسکو در کالیفرنیا هیچ مسئولیتی ندارند.

در دسامبر 2015 در جریان یک حادثه تروریستی 14 نفر کشته و 18 نفر زخمی شدند. خانواده های قربانیان این حادثه معتقدند، شبکه های اجتماعی به افرادی که در این حملات شرکت داشتند، کمک کرده اند تا پیامهای خشونت آمیز خود را انتشار دهند و حتی قرار حملات را هماهنگ کنند.

درواقع وکلای خانواده های قربانیان تیراندازی سن برناردینو در ماه مه سال 2017 از غول های سیلیکون ولی شکایت کردند که آگاهانه اجازه فعالیت های تروریستی را در سیستم عامل های آنلاین خود می دهند. این سه شرکت همچنین در ماه دسامبر 2016 توسط خانواده های سه قربانی تیراندازی کلاب شبانه اورلاندو تحت شکایت قرار گرفتند. اما تا این جای کار مشخص شده که قانون فدرال این شرکت ها را از مسئولیت محتویات ارسال شده توسط کاربران محافظت می کند.