دستیار صوتی گوگل در خدمت تامین امنیت خانه ها

شرکت گوگل با به روزرسانی سیستم خانگی "نست سکیور"، قابلیت دستیار صوتی خود را نیز به آن اضافه کرده است.

دستیار صوتی گوگل در خدمت تامین امنیت خانه ها

شرکت گوگل با به روزرسانی سیستم خانگی "نست سکیور"، قابلیت دستیار صوتی خود را نیز به آن اضافه کرده است.

کاربرانی که سیستم ایمنی خانگی شرکت فناوری "نست سکیور" (Nest Secure) را به کار می‌برند، می‌توانند این فرصت را داشته باشند که با اضافه شدن دستیار صوتی گوگل به این سیستم، مستقیماً با آن صحبت کنند.

از زمان آغاز تولید نست سکیور در سال ۲۰۱۷، امکان فعال کردن دستیار صوتی برای آن با صدای کاربر وجود داشته است اما کاربر برای این هدف، باید از ابزار دیگری مانند تلفن همراه یا اسپیکر خانگی گوگل استفاده می‌کرد تا سیستم بتواند دستورات را بشنود اما اکنون گوگل، روش جدیدی ارائه داده تا دستورات به طور مستقیم به نست گارد ارسال شوند. این شرکت، با به روزرسانی نست گارد و فراهم کردن امکان فعال‌سازی میکروفن داخلی آن، روشی ارائه داده تا دستورات کاربر به صورت مستقیم به سیستم منتقل شوند.

گوگل باور دارد که این ایده، روش خوبی برای صحبت کردن با دستیار صوتی هنگام ورود به خانه و خروج از آن است زیرا کاربران اغلب، صفحه کلید امنیتی خود را نزدیک به در خانه قرار می‌دهند.

 

تنها محدودیت نست گارد این است که نمی‌توان آن را با صحبت کردن، غیرفعال کرد. دلیل محدودیت ایجاد شده این است که افراد مزاحم نتوانند با گفتن جمله مانند "هی گوگل! نست را غیرفعال کن."، فعالیت آن را متوقف کنند.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای اشاره کرد که تغییر جدید، به این معنا نیست که در حال حاضر، یک میکروفن فعال خودکار در سیستم ایمنی خانگی وجود دارد.

وی در این باره گفت: دستیار صوتی گوگل که در نست گارد به کار رفته، یک گزینه داخلی به شمار می‌رود و از آنجا که  این گزینه در دسترس کاربران ما قرار دارد، آنها می‌توانند دستورالعمل‌های مربوط به نحوه فعال‌سازی آن و روشن کردن میکروفن را با یک ایمیل دریافت کنند. میکروفن داخلی نست گارد، به صورت پیش‌فرض فعال نیست. این میکروفن، تنها هنگامی فعال می‌شود که یکی از دو عبارت "بله گوگل" یا "هی گوگل" را بشنود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه