همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

حضور بنیانگذار «علی بابا» در ائتلاف «برای فردا»

حضور بنیانگذار علی بابا در ائتلاف برای فردا

رای‌گیری نهمین دوره‌ی انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران با حضور کاندیداهای مطرح از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ائتلاف برای فردا) روز شنبه، 11 اسفند ماه برگزار می‌شود.

در لیست ائتلاف برای فردا، نام‌هایی چون، مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران،  «مجید حسینی نژاد»، بنیانگذار علی بابا، محمدرضا انصاری، رئیس هیات مدیره شرکت کیسون، محمد امیرزاده،عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، عباس آرگون، مدیر عامل شرکت توسعه و تجارت فراگیر فولاد خوزستان و ... به چشم می‌خورد.

این تعداد، بالاترین میزان حضور کاندیداهای صنعت ICT در تاریخ انتخابات اتاق تهران به شمار می‌آید و این موضوع نشانه‌ی خوبی برای حوزه ICT است؛ چرا که راهیابی این ائتلاف به اتاق بازرگانی، می‌تواند کمک شایانی به بخش ICT، استارت‌آپی و دانش‌بنیان کشور باشد و صدای فعالان این اکوسیستم را به دولت برساند.

به همین دلیل است که نمایندگان بخش ICT در ائتلاف «برای فردا»، حمایت سایر نهاد‌و تشکل‌های صنفی را با خود به همراه دارند. به طوریکه  ۱۰0 تشکل بخش خصوصی از صنوف مختلف با نامه رسمی از لیست این ائتلاف حمایت کرده‌اند که از جمله آنها می‌توانم به سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی و پیمانکاری مخابرات اشاره کنیم.

نکته‌ قابل توجه لیست اعضای ائتلاف برای فردا، حضور مجید حسینی نژاد، بنیانگذار علی باباست که در سایه مدیریت او، علی بابای جوان به عنوان استارت‌آپی دانش‌بنیان، امروز به رتبه یک فروش بلیط سفر تبدیل شده است.

مجید حسینی نژاد در حال حاضر موسس و عضو هیات مدیره هلدینگ گردشگری توشا (توسعه تجربه شایسته سفر) است که برندهای شناخته‌شده‌ای چون، علی‌بابا و جاباما از زیرمجموعه‌های آن هستند.

بنیانگذار علی بابا باور دارد که راهیابی این ائتلاف به اتاق بازرگانی، نتیاج مثبتی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا و برقراری ارتباط موثر و هم‌افزایی با کسب‌وکارهای سنتی، صنوف مختلف کشور و... دارد. برای شناخت دقیق‌تر مجید حسینی‌نژاد، بخشی از صحبت‌هایش در مورد ارتباط اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینان قدیمی‌تر را با هم مرور می‌کنیم:

«امروز یکی از حلقه‌های مفقوده اقتصاد ایران این است: ارتباط کسب و‌کارهای بازرگانی، صنعتی، تولیدی و معدنی با فضای کسب‌وکار دیجیتال و آشنا کردن آن کسب‌وکارها با فضای اقتصاد دانش‌بنیان و استارت‌آپی.
معتقدم که فقدان ارتباط ارگانیک بین تیم‌های استارت‌آپی با تجربه، قدرت و شم تجاری کارآفرینان قدیمی‌تر ایران باعث بالا رفتن نرخ شکست در کسب‌وکارهای استارت‌آپی شده است.

شخصا بیش از 10 سال سابقه کار بازرگانی و ۵ سال سابقه کار تولید داشته‌ام، در 2 کارخانه تولیدی عضو هیات مدیره هستم و ۵ سال هم در اکوسیستم استارت‌آپی فعال بوده‌ام. با در نظر داشتن این سابقه، حضور من در اتاق بازرگانی در معیت بزرگان اقتصاد ایران، علاوه بر اینکه به رشد فردی و حرفه‌ای من کمک خواهد کرد، موجب ایجاد پلی شایسته بین این دو بخش اقتصادی یعنی کارآفرین‌های قدیمی‎‌تر و تیم‌های استارت‌آپی خواهد شد.

سابقه بازرگانی و تولیدی من در طی این سال‌ها، با تاکید بر اینکه همچنان در هر دو بخش فعال هستم، و تاسیس علی‌بابا و هلدینگ توشا به عنوان کسب‌وکارهایی با رشد چشمگیر، بستری از تجربه را در من ایجاد کرده است؛ بستری که به من این توانایی را می‌دهد تا با شناخت و استفاده از پتانسیل‌های موجود و ایجاد هم‌افزایی، ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی را با شرکت‌های قدیمی‌تر صنعت و ‌معدن و تجارت تسهیل کنم.»

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • طرح پیشنهادی نظام صنفی رایانه ای برای مدیریت بحران

  طرح پیشنهادی نظام صنفی رایانه ای برای مدیریت بحران

  سند حاوی برنامه پیشنهادی بلند مدت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای مدیریت بحران (قبل از آن، در زمان وقوع، حین بحران و پس از آن) منتشر شد.

 • اینستاگرام صفحه حساب کدام اشخاص ایران را بست

  اینستاگرام صفحه حساب کدام اشخاص ایران را بست

  به گزارش ، یک سخنگوی شبکه اجتماعی اینستاگرام، بسته شدن حساب برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرده است.

 • آیا سونی می تواند محبوبیت خود را در بازار گوشی‌ پس بگیرد

  آیا سونی می تواند محبوبیت خود را در بازار گوشی‌ پس بگیرد

  در این مطلب به عوامل کاهش فروش گوشی‌های سونی نگاهی می‌اندازیم. مانند ال‌جی، سونی هم همچنان گوشی‌های هوشمند باکیفیتی را روانه‌ی بازار می‌کند، اما به نظر می‌رسد این گوشی‌ها فقط برای مدت محدودی توجه کاربران را جلب می‌کنند و در نهایت این افراد تصمیم می‌گیرند گوشی‌های ساخت دیگر برند‌ها را خریداری کنند. اما چرا شاهد چنین روندی هستیم؟

 • پردازنده‌ گرافیکی Navi 20 از قابلیت رهگیری پرتو استفاده میکند

  پردازنده‌ گرافیکی Navi 20 از قابلیت رهگیری پرتو استفاده میکند

  هنوز چندماهی به عرضه‌ی رسمی کارت‌های گرافیکی جدید AMD مبتنی بر پردازنده‌ی گرافیکی Navi باقی مانده؛ اما ظاهرا اطلاعات بیشتری از این محصولات افشا شده است. گزارش‌های زیادی درباره‌ی کارت‌های گرافیک Radeon RX موردانتظار AMD برپایه‌ی پردازنده‌های گرافیکی Navi به‌گوش می‌رسد

 • با گوشی تاشدنی موتورولا آشنا شوید

  با گوشی تاشدنی موتورولا آشنا شوید

  آن‌هایی که سن‌وسال بیشتری دارند، گوشی‌های تاشوِ قدیم را به‌یاد دارند که دو صفحه‌نمایش داشتند: یک داخلی و دیگری در پشت دستگاه. وجه تمایز میان گوشی‌ها، بیشتر در قابلیت‌هایی بود که صفحه‌نمایش بیرونی دراختیار کاربران قرار می‌داد.

 • ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی

  ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی

  از آخر هفته گذشته سایت ثبت گوشی مسافری فقط برای مسافران حقیقی که ورود و خروج برای آنها ثبت شده باز است و روی سایر گوشی‌هایی که به اسم مسافری وارد شده‌اند،‌ بسته شده است.

 • چگونه تبلت مناسب برای فرزندان خود انتخاب کنیم

  چگونه تبلت مناسب برای فرزندان خود انتخاب کنیم

  بهتر است اگر قصد خرید ‌تبلت یا گوشی برای فرزندان خود دارید، چیزی را بخرید که ویژگی‌های متناسب با شرایط ‌کودکان را داشته باشد. همین موضوع باعث شده که شرکت‌های سازنده گوشی‌ها و تبلت‌های ‌هوشمند به فکر ساخت تبلت‌های مخصوص کودکان شوند. به همین دلیل اگر قصد خرید تبلت ‌برای فرزند خود دارید، حتما این مطلب را بخوانید.‌

 • اینترنت 5G سال جدید در ایران ارائه خواهد شد

  اینترنت 5G سال جدید در ایران ارائه خواهد شد

  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از پوشش ۶۶ درصدی اینترنت 3G و 4G در روستاها و تمامی شهرها خبر داد و اعلام کرد اینترنت 5G نیز در سال جدید ارائه خواهد شد.

 • رمز ۲.۲ میلیارد حساب کاربری لو رفت

  رمز ۲.۲ میلیارد حساب کاربری لو رفت

  چند هفته پیش ۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل و ۲۱ میلیون رمز عبور فاش شد. این افشاگری در فضای اینترنت را «مجموعه‌ی #۱» نام گذاری کردند. اما حالا به نظر می‌رسد که مجموعه‌های شماره‌ی ۲ تا ۵ هم در وبسایت‌های دانلود تورنت در دسترس قرار گرفته‌اند که دارای حجم ۸۴۵ گیگابایتی از اطلاعات دزدیده شده هستند و بیش از ۲.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور یکتا را شامل می‌شوند.

 • دستیار صوتی‌ گوگل به سیستم تشخیص هویت مبتنی بر چهره مجهز خواهد شد

  دستیار صوتی‌ گوگل به سیستم تشخیص هویت مبتنی بر چهره مجهز خواهد شد

  احتمالا گوگل به‌زودی برای تکمیل دستیار صوتی‌اش سیستم تشخیص هویت مبتنی بر چهره را به سرویس Assistant اضافه می‌کند. شواهد این خبر از جدیدترین نسخه‌ی آزمایشی اپلیکیشن Google به‌دست آمده که کدهایی در آن به قابلیتی به‌نام تطبیق چهره (Face Match) اشاره می‌کنند

عصــر بــازی