همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

گوشی های موبایل مجهز به شیشه تاشو تولید می شوند

گوشی های موبایل مجهز به شیشه تاشو تولید می شوند

پس از آنکه تلاش‌های شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند به منظور تولید تلفن‌های همراه تاشو شدت گرفت، حالا مؤسسات تولید شیشه‌های نشکن و ضدخش نیز در این زمینه فعال شده اند.

اگر چه سامسونگ و هواوی محصولاتی با چنین قابلیتی تولید کرده اند، اما نکته مهم این است که نمایشگرهایگوشی‌های تولیدی آنها تاشو است و این تا شدن تنها از نقطه‌ای خاص اتفاق می‌افتد. به بیان دیگر نمایشگرهاییادشده لوله شدنی نیستند و تنها از یک نقطه خم می‌شوند.

شرکت کورنینگ که به علت تولید نمایشگرهای ضدخش و نشکن Gorilla Glass شهرت دارد، در زمینه تولید محصولات لوله شونده و نه خم شونده به موفقیت‌هایی دست یافته است.

برای تولید گوشی‌های دارای نمایشگرهای تاشو به جای شیشه واقعی از پلیمرهای پلاستیکی استفاده شده که استحکام نسبتاً زیادی دارند و در برابر خط و خش و ساییده شدن مقاوم هستند. کورنیگ از تولید شیشه‌های لوله شدنی و بسیار باریکی خبر داده که ضخامت آنها به تنها ۰.۱ میلیمتر می‌رسد و می‌توان آنها را به راحتی لوله کرد. این کار بر روی قابلیت‌ها و عمر مفید شیشه‌های مذکور تأثیر منفی نمی‌گذارد.

کورنیگ در حال انجام آزمایش‌های نهایی بر روی شیشه‌های مذکور است، ولی می‌گوید آماده سازی آنها برای عرضه عمومی چند سالی به طول خواهد انجامید. در همین حال یک شرکت ژاپنی به نام AGC نیز اظهار امیدواری کرده با سرعتی بیشتر از کورنینگ به چنین موفقیتی دست یابد.

درج دیدگاه

بررسی بازی