همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

وزیر ارتباطات اپل را محکوم به شکست دانست

وزیر ارتباطات اپل را محکوم به شکست دانست

آذری جهرمی بیان داشت: محدودیت اپل باعث شد تا بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بسیاری از افراد گوشی اپل خود را خاموش کنند.

محمد جواد آذری جهرمی در اولین رویداد نوروز نوآوری با اشاره به مشکل نیروی متخصص در حوزه کسب و کارهای جدید گفت: در نشست‌هایی که با استارت آپ‌ها داریم، همواره این درخولست وجود دارد که نیروی کار متخصص دچار محدودیت است؛ این مسئله در کنار مالیات و بیمه به عنوان یکی از دغدعه‌ها از سوی صاحبان کسب و کار است.

وی ادامه داد: عمده گلایه من این است که کیفیت نیروی خروجی از دانشگاه متناسب با نیازها نیست، اما ظرفیت نیروی جوان خوبی در کشور وجود دارد که در همین راستا باید حاکمیت در اکوسیستم حوزه کسب و کارهای نوپا تغییراتی ایجاد کند تا مشکل بهره‌وری حل و اشتغال ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت تزریق نیروهای استارت آپی به اکوسیستم اظهار داشت: وظیفه اصلی حاکمیت و وزارت ارتباطات همگرایی دستگاه‌ها و فعال سازی بازارها است؛ حاکمیت باید در حوزه آموزش کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری کند تا نیروهای مستعد به اکوسیستم تزریق شوند.

وی با بیان اینکه بازارهای استارتاپی باید تحریک شود، تاکید کرد: شهر هوشمند باید در کشور پیاده سازی شود، در حوزه انرژی و کشاورزی باید بازار فعال شود تا بازار با تحریک فعال و پویا شود.

آذری جهرمی درباره تسهیل دسترسی مردم با حضور فناوری‌های گفت: حرکت و جنبش ایجاد شده نباید متوقف شود و باید ادامه پیدا کند که می تواند افزایش بهره‌وری و توسعه برای کشور به همراه داشته باشد.

وی درباره محدودیت اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی گفت: محدودیت اپل باعث شد تا بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بسیاری از افراد گوشی اپل خود را خاموش کنند؛ موبایلی که در آن اپلیکیشن‌های بانکی و حمل و نقل کار نکند محکوم به شکست است.

وزیر ارتباطات درباره فرصت تحریم برای استارت آپ‌ها خاطر نشان کرد: تحریم برای اکوسیستم استارت آپی کشور فرصت است چرا که کشور نیازمند بهره‌وری می‌شود و استارت آپ‌ها نقش مهمی در حوزه بهره‌وری دارند؛ خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات بخش بزرگی از اقتصاد جدید را تشکیل می‌دهند.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • رکود شدید بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکالی‌شمالی

  رکود شدید بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکالی‌شمالی

  براساس آخرین اخبار کانالیس، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکای‌شمالی در فصل اول ۲۰۱۹، به کمترین میزانش در سال‌های اخیر رسیده است. قطعا چنین خبری برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند خوشحال‌کننده‌ نیست.

 • تپ‌سی هک شد!

  تپ‌سی هک شد!

  شرکت تپ‌سی با انتشار یک بیانیه تکمیلی تایید می‌کند که خبرهای اخیر مربوط به آسیب‌پذیری اطلاعات رانندگان یکی از تاکسی‌های آنلاین مربوط به همین شرکت بوده است.

 • گوشی نوکیا X71 با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی معرفی میشود

  گوشی نوکیا X71 با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی معرفی میشود

  اچ‌ام‌دی گلوبال (HMD Global)، شرکتی که مدیریت برند تجاری نوکیا را برعهده دارد، توانسته با توسعه‌ی دستگاه‌های مختلفش تقریبا برای تمامی کاربران در هر سطح اقتصادی گوشی هوشمند به بازار عرضه کند.

 • الزام مخابرات به ثبت نام خط تلفن ثابت

  الزام مخابرات به ثبت نام خط تلفن ثابت

  با الزام سازمان تنظیم مقررات، مخابرات موظف شد، حداکثر یک‌ماه پس از درخواست متقاضی، خط تلفن ثابت در نواحی شهری را دایر کرده و تحویل دهد، در غیر این صورت، متقاضی می‌تواند شکایت کند.

 • ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد گذشت

  ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد گذشت

  جدیدترین آمار ارائه شده از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد که ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد عبور کرد و ۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر در ایران کاربر اینترنت پرسرعت هستند.

 • کارت فیوژن مشکل سیمکارت یا میکرو اس دی را رفع کرد

  کارت فیوژن مشکل سیمکارت یا میکرو اس دی را رفع کرد

  بسیاری از کاربران موبایل از گوشی‌های دو سیم کارته استفاده می‌کنند. در این میان، تعداد زیادی از موبایل‌ها، از محل قرار گرفتن کارت حافظه میکرو اس‌دی به عنوان جای سیم کارت دوم استفاده می‌شود که در نتیجه آن شما نمی‌توانید به طور همزمان از دو سیم کارت و یک کارت حافظه استفاده کنید؛ مشکلی که کمپانی IDEMIA با استفاده فیوژن آن را برای همیشه حل کرده است.

 • مراقب کپجا تقلبی گوگل باشید

  مراقب کپجا تقلبی گوگل باشید

  محققان امنیتی در گزارشی ادعا کردند که یک کمپین کلاهبرداری اینترنتی جدید (فیشینگ)، با ظاهری شبیه به ابزار گوگل، کاربران سرویس‌های بانکی را هدف قرار داده است. هدف از آن کمپین، دزدیدن اطلاعات بانکی افراد عنوان شد

 • اختلال در ارتباط تلفنی برخی مشترکان تهرانی

  اختلال در ارتباط تلفنی برخی مشترکان تهرانی

  به دلیل عملیات کابل برگردان، ارتباط تلفنی مشترکان ۴ مرکز مخابراتی در تهران طی ۳ روز آینده با اختلال همراه است.

 • اپل سرویس Axios خریداری کرد

  اپل سرویس Axios خریداری کرد

  استارتاپ Pullstring پلتفرمی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا اپلیکیشن‌هایی مخصوص سرویس‌هایی همچون الکسا و گوگل اسیستنت تولید کنند. طبق گزارش سرویس Axios، اپل این استارتاپ را خریداری کرد. این خرید، به‌احتمال زیاد برای بهبود دستیار هوشمند اپل یعنی سیری انجام شده است.

 • امنیت اینستاگرام با ویژگی جدید رو به خطر است

  امنیت اینستاگرام با ویژگی جدید رو به خطر است

  به گزارش اسپوتنیک، اینستاگرام در حال توسعه یک ویژگی برای حفظ آسان تر پروفایل ها برای صاحبان چندین حساب کاربری است.

عصــر بــازی