همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

حمایت از آثار منخب شنواره کودک آنلاین در دستور کار وزارت ارتباطات

حمایت از آثار منخب شنواره کودک آنلاین در دستور کار وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آثار و ایده‌های منتخب در جشنواره «کودک آنلاین» برای تولید، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 محمدجواد آذری جهرمی امروز در جمع منتخبان اولیه جشنواره «کودک آنلاین» گفت: ماه‌هاست که برپایی جشنواره کودک آنلاین را پیگیری می‌کنم و به نظرم کار اصلی را در این جشنواره صاحبان اثر می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه آثار منتخب برای تولید مورد حمایت قرار می‌گیرند، گفت: عصر امروز کارهایی که شایستگی دارند انتخاب می‌شوند و با پایان بخش اول جشنواره و برپایی آئین انتخاب، آثاری مورد حمایت قرار می‌گیرند که بتوانند به وب سری‌های موفق بدل شوند و فضای مناسبی را برای کودکان و نوجوانان ما فراهم کنند و از این منظر، به اثرگذاری جشنواره امیدوارم.

در ادامه این مراسم محمد ابوالحسنی رئیس شتاب دهنده به عنوان نماینده اعضای هیأت انتخاب با اشاره به اینکه کودک آنلاین بستری فراهم کرده تا هرکس ایده‌ای دارد آن را بسازد، گفت: کل بازار انیمیشن ۳۰ میلیارد تومان است که ۳۰۰ گروه در آن با یکدیگر رقابت می‌کنند که هر کدام می‌توانند سهم خود را از این بازار داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره کودک آنلاین سعی داریم کمک کنیم تا وب سری‌ها در سه بازار آموزش، تبلیغات و سرگرمی سهم خود را به دست آورند، اظهار کرد: برای تولید انیمیشنی مانند «دیرین دیرین» به عنوان یک کسب و کار، چهار بخش تولید، انتشار، مارکتینگ و بخش تحقق و توسعه فعالیت می‌کنند.

ابوالحسنی با اعلام اینکه وب سری‌ها بر روی رسانه‌های نوین و مجازی منتشر می‌شود، گفت: بر روی کوتاه بودن وب سری‌ها اصرار داریم و همچنین باید امکان انتشار بر روی یوتیوب را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تولید وب سری‌ها برای سه گروه سنی پیش دبستانی، کودک و نوجوان در نظر گرفته می‌شوند، تصریح کرد: انیمیشن باید کاراکتر محور باشد تا امکان تولید عروسک را داشته باشد، برای کودکان شاد و سرگرم کننده باشد، امکان ساخت بازی را داشته باشد و دارای پیام باشد و در آینده قابلیت توسعه به عنوان پلتفرم را داشته باشد.

مراسم ارائه و معرفی آثار بخش ایده از ۷:۳۰ صبح امروز در سالن یاس باشگاه پیام وزارت ارتباطات آغاز شده است.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودک آنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در تولید ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه بازار فناوری اطلاعات ۲.۵ برابر می شود، از ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸ خبر داد.

 • مایکروسافت کتاب‌های الکترونیکی را حذف کرد

  مایکروسافت کتاب‌های الکترونیکی را حذف کرد

  مایکروسافت چند سال پیش فروشگاه آنلاین خودش را با نام «ویندوز استور» به‌همراه سیستم‌عامل ویندوز ۸ راه‌اندازی کرد. در آن زمان، فروشگاه مایکروسافت شامل چندین دسته‌بندی از جمله موسیقی،‌ اپلیکیشن، ویدئو و کتاب‌های الکترونیکی بود. بااین‌حال ظاهرا فروشگاه موردبحث، اکنون روی دسته‌های کمتری متمرکز شده است تا بهتر روی آن‌ها مانور دهد.

 • جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول آوریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.

 • معرفی برترین نرم افزار های ویرایش صدا

  معرفی برترین نرم افزار های ویرایش صدا

  خوشبختانه نرم‌افزارهای متعددی درزمینه‌ی ویرایش صدا وجود دارند که علاوه‌بر رایگان‌بودن، با سطح مهارت هر کاربری سازگار هستند. در این مقاله‌ی زومیت، بهترین نرم‌افزار‌های رایگان ویرایش صدا را معرفی می‌کنیم.۱. HYA-WAVE؛ ساده‌ترین نرم‌افزار آنلاین ویرایش صدا

 • تخریب جهرمی با کلید واژه ریاست جمهوری 1400

  تخریب جهرمی با کلید واژه ریاست جمهوری 1400

  محمدجواد آذری‌‌جهرمی وزیر ارتبطات بر این نظر است که هر عضو کابینه دولت حسن روحانی پیش مخالفانش کلیدواژه‌ای جهت تخریب دارد و سهم او نیزهم ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است.

 • افزایش سهمیه ایران در مسابقات موت کورت فضایی

  افزایش سهمیه ایران در مسابقات موت کورت فضایی

  مدیر مرکز روابط و همکاری‌های بین المللی سازمان فضایی ایران گفت: سهمیه ایران برای مسابقات دور آسیا و اقیانوسیه موت کورت فضایی به چهار تیم ارتقا می‌یابد.

 • اپل تعمیر آیفون‌ها با باتری متفرقه را نیز بر عهده می گیرد

  اپل تعمیر آیفون‌ها با باتری متفرقه را نیز بر عهده می گیرد

  گوشی‌های آیفون که باتری‌هایی غیر از قطعات اصلی اپل در آن‌ها استفاده می‌شد، قبلا توسط شرکت‌ها و تعمیرگاه‌های رسمی و طرف قرارداد اپل تعمیر نمی‌شدند. اکنون اسناد داخلی کوپرتینویی‌ها که توسط MacRumor و iGen فاش شد، نشان می‌دهد

 • جلوگیری از ورود 11 دستگاه تولید ارز دیجیتال در گمرک

  جلوگیری از ورود 11 دستگاه تولید ارز دیجیتال در گمرک

  بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی، قاچاق دستگاه‌های ارز دیجیتال با هوشیاری ماموران گمرک ناکام ماند.

 • آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  اپل امروز به‌عنوان یکی از غول‌های دنیای فناوری شناخته می‌شود که اخبار و شایعات زیادی نیز پیرامون ورود جدی آن به حوزه‌ی رسانه به‌گوش می‌رسد. درمقابل، نتفلیکس قرار دارد که در سال‌های اخیر جای پای خود را در صدر فهرست سرویس‌های ارائه‌ی سرگرمی ثبت کرده است. کارشناسان بسیاری، اعتقاد دارند که اپل می‌تواند با خرید Netflix، حرکتی سریع در مسیر تبدیل شدن به غول رسانه‌ای جهان را طی کند.

 • دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان تصویب شد

  دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان تصویب شد

  دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی خبر داد.

عصــر بــازی