نگرانی مردم روسیه از ایجاد محدودیت در اینترنت

هزاران نفر از شهروندان مسکو که نگران ایجاد محدودیت در خصوص دسترسی به اینترنت هستند، در خیابان‌های پایتخت روسیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

نگرانی مردم روسیه از ایجاد محدودیت در اینترنت

هزاران نفر از شهروندان مسکو  که نگران ایجاد محدودیت در خصوص دسترسی به اینترنت هستند، در خیابان‌های پایتخت روسیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.
 به نقل از آسین ایج، این تظاهرات در دو شهر دیگر این کشور هم انجام شد. معترضان نگران هستند که تشدید خصومت میان آمریکا و روسیه باعث شود تا دو طرف تصمیم بگیرند از شبکه‌های اینترنتی جداگانه‌ای استفاده کنند و همین مساله تبادل اطلاعات در فضای مجازی میان کاربران کشورهای مختلف را دشوار کند.

نمایندگان دومای روسیه ماه گذشته از تشدید کنترل‌های اینترنتی در این کشور برای مقابله با دخالت‌های کشورهای خارجی در امور داخلی روسیه حمایت کردند. در این میان رسانه‌های آمریکایی نیز جنگ تبلیغاتی گسترده‌ای بر علیه روسیه به راه انداخته و مدعی شده‌اند این کشور می‌خواهد به دور خود دیوار آهنی بکشد.

روس‌های معترض در مسکو در خیابان Prospekt Sakharova تجمع کرده و شعارهایی مانند «از اینترنت دست بردارید» و «نه به انزوا» سر دادند. تعداد افراد حاضر در این تظاهرات حدود ۱۵ هزار نفر برآورد شده است. پلیس مسکو این رقم را ۶۵۰۰ نفر اعلام کرده است.

معترضان مدعی هستند پلیس ۱۵ تظاهرکننده را دستگیر کرده، اما پلیس مسکو هنوز در این زمینه موضع‌گیری نکرده است. این تظاهرات در شهرهای Voronezh و Khabarovsk در شرق روسیه نیز برگزار شده است.