وزیر ارتباطات از خاموشی شدن دسته جمعی گوشی های آیفون در کشور خبر داد

آذری جهرمی وزیر ارتباطات ابراز داشت: به دنبال تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، طی مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شده است.

وزیر ارتباطات از خاموشی شدن دسته جمعی گوشی های آیفون در کشور خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.

محمدجواد آذری جهرمی امروز در مجمع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای افزود:  تا پیش از اقدام کمپانی امریکایی اپل در تحریم اپلیکیشن های ایرانی و محدودیت دسترسی به این نرم افزارهای کاربردی برای کاربران آیفون شاهد روند رو به رشد را در استفاده از تلفن همراه آیفون در کشور بودیم.
وی در ادامه گفت:: مطابق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) روزانه ۷ هزار  تلفن همراه آیفون در شبکه ارتباطی کشور وارد و رجیستر می‌شد.
وزیر ارتباطات افزود: اما پس از تحریم صورت گرفته، مطابق بررسی‌ها، طبق ۵ روز متوالی نه تنها تعداد ۷ هزار تلفن همراه به صورت روزانه در شبکه وارد نشد، بلکه روزانه ۷۰ هزار تلفن همراه فعال داخل شبکه نیز، خاموش شده است.
وی گفت: سال ۸۹ نیز اپل ایران را تحریم کرد اما نه تنها تقاضای گ تلفن همراه آیفون در کشور کاهش نیافت بلکه بیشتر هم شد. اما درحال حاضر، خاموش شدن تلفن همراه این شرکت در شبکه، نشان از توسعه اپلیکیشن‌های ایرانی دارد و اپل در حال از دست دادن بازار خود در ایران است.