همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

وزیر ارتباطات مطرح کرد:

نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدودتر شود

نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدودتر شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تحریم‌ها و دشواری‌های پیش رو، تاکید کرد: نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدودتر شود و جدا از اقدمات سیاسی، مسئولیت همه ما در کنار وظایفمان این است که چراغ امید را روشن نگه داریم.

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین جلسه سال 97 شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیران کل استانی، معاونان و مدیران کل ستادی به ریاست آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به چالش‌های پیش رو ناشی از تحریم‌ها در سال آینده گفت: فکر نمی‌کنم در سال آینده برای توسعه پهن‌باند دستمان بسته باشد، ولی در سه استان سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان که از نظر توسعه ارتباطات کمتر توسعه یافته‌اند باید به صورت ویژه تمرکز کنیم، هر چند با برقراری رومینگ پروژه ارتباطات کوه نور و اپراتورها شرایط آنها بهتر شده است.

وی با بیان اینکه مطالبه مردم از ما پوشش ارتباطات است، افزود: برنامه توسعه روستایی با فیبر نوری در سال آینده مشخص و ابلاغ شده است و باید بر روی استان‌های دارای مشکل، تمرکز کنیم. بنابراین در استان‌ها لازم است کارگروه‌های نظارت بر کیفیت ارتباطات تشکیل شود.

**ظرفیت زنان برای اشتغال
وزیر ارتباطات همچنین ضمن خیرمقدم به بانوانی که امسال به جمع مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه شده‌اند، پیشنهاد کرد یکی دو مدیر زن نیز به مجموعه این وزارتخانه چراکه ارزیابی ها نشان می دهد که خانم‌ها ظرفیت بیشتری برای کار کردن دارند.

وی با ابراز رضایت از مجموعه فعالیت‌ها و عملکرد ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 97، افزود: وضعیت ارتباطات امسال نسبت به پارسال بهتر بود به طوریکه امسال در یک اقدام همگانی که حاصل زحمت همه بود، پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در همه شهرهای کشور کامل شد و پوشش ارتباطات روستایی نیز از 32 به 66 درصد ارتقا یافت.

** مشترکان 67 میلیونی
آذری جهرمی با بیان اینکه تعداد مشترکان پهن‌باند به 67 میلیون نفر رسیده است، گفت: همچنین تعداد اپلیکیشن‌ها از پارسال تاکنون از 130هزار به 260 هزار رسیده است و در نهایت رشد ترافیک مصرفی داخلی درحالی با رشد 300 درصدی مواجه شد که ترافیک بین‌الملل 55 درصد رشد داشت.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه همه این اقدامات با وجود محدودیت‌های مالی رخ داده است، خاطرنشان کرد: امسال کمترین پول را برای تکمیل پوشش‌های ارتباطی هزینه کردیم چرا که اقتصاد اشتراکی را برای مقابله با تحریم‌ها ارائه دادیم و از آن جواب گرفتیم و با ابتکار و خلاقیت، تراز را نگه می‌داریم.
وی افزود: امیدوارم در سال پیش رو همه امید برای مردم و ناامیدی برای دشمن باشد و جدا از اقدمات سیاسی، مسئولیت همه ما در کنار وظایفی که برعهده داریم این است که چراغ امید را روشن نگه داریم.

**جوان‌گرایی با دستور مقام معظم رهبری
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چراغ جوان‌گرایی را در کشور روشن کرده و ناخواسته نگاه جوان‌گرایی به وزارت ارتباطات است، افزود: به نظر می‌رسد مسئولیتمان سنگین‌تر شده است اما با همه محدودیت‌ها می‌توانیم بهتر کار کنیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: در سال آینده با افزایش نرخ قبوض آب و برق مواجه هستیم اما با مدیریت هزینه‌ها، سال آینده افزایش تعرفه‌های ارتباطی نداریم درحالیکه 70 درصد هزینه اپراتورها ارزی و 100 درصد درآمد آنها ریالی است.

در پایان این جلسه از جواد غلامپور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، عسگری‌زاده مدیرکل پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، فداکار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تجلیل شد.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه بازار فناوری اطلاعات ۲.۵ برابر می شود، از ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸ خبر داد.

 • جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل با هوش مصنوعی توسعه می یابد

  جی میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول آوریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.

 • آیا به iOS می توان نفوذ کرد

  آیا به iOS می توان نفوذ کرد

  در همین راستا، اخیرا گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد که یک بازار سیاه برای فروش نمونه‌های پیش تولید آیفون‌ها وجود دارد که بیشتر آن‌ها به سرقت رفته‌اند.

 • قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا

  قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا

  امروز قرارداد سه‌‌‌‌جانبه ایران و ارمنستان و قطر برای ترانزیت دیتا جنوب به شمال امضا و تبادل شد.

 • شارژ بی‌سیم معکوس گلکسی اس 10 چگونه کار میکند

  شارژ بی‌سیم معکوس گلکسی اس 10 چگونه کار میکند

  گلکسی اس 10 نیز همانند هواوی میت 20 پرو به قابلیت به شارژ بی‌سیم معکوس مجهز شده است. بدین ترتیب، می‌توان با استفاده از باتری گلکسی S10، دستگاه‌های دیگر که قابلیت شارژ بی‌سیم دارند را شارژ کرد

 • اختلال در ارتباط تلفنی برخی مشترکان تهرانی

  اختلال در ارتباط تلفنی برخی مشترکان تهرانی

  به دلیل عملیات کابل برگردان، ارتباط تلفنی مشترکان ۴ مرکز مخابراتی در تهران طی ۳ روز آینده با اختلال همراه است.

 • پابجی بهترین بازی سال 2018 شد

  پابجی بهترین بازی سال 2018 شد

  همان‌طور که احتمالا می‌دانید، نحوه انتخاب بازی سال در استیم کمی با سایر مراسم‌ها تفاوت دارد. امسال هم مانند گذشته، کمپانی والو از کاربران استیم درخواست کرده تا بدون توجه به سال انتشار بازی‌ها، بهترین بازی سال استیم و هفت بخش دیگر را انتخاب کنند که نتیجه آن را در ادامه باهم می‌خوانیم:

 • آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  اپل امروز به‌عنوان یکی از غول‌های دنیای فناوری شناخته می‌شود که اخبار و شایعات زیادی نیز پیرامون ورود جدی آن به حوزه‌ی رسانه به‌گوش می‌رسد. درمقابل، نتفلیکس قرار دارد که در سال‌های اخیر جای پای خود را در صدر فهرست سرویس‌های ارائه‌ی سرگرمی ثبت کرده است. کارشناسان بسیاری، اعتقاد دارند که اپل می‌تواند با خرید Netflix، حرکتی سریع در مسیر تبدیل شدن به غول رسانه‌ای جهان را طی کند.

 • پی 30 پرو به دوربین چهارگانه مجهز خواهد بود

  پی 30 پرو به دوربین چهارگانه مجهز خواهد بود

  هنوز تاریخ رسمی مشخصی برای معرفی این گوشی در نظر گرفته نشده اما طبق خبری که از سمت هواوی لهستان منتشر شده، پی 30 تا انتهای ماه مارس (۱۰ فروردین) رونمایی نخواهد شد. این تاریخ از آن‌جایی که پرچمدار قبلی هواوی یعنی پی 20 هم طی دوره زمانی مشابه در سال گذشته عرضه شده بود،‌ دور از انتظار نیست.

 • لنز مایع توسط هواوی عرضه خواهد شد

  لنز مایع توسط هواوی عرضه خواهد شد

  بر خلاف اکثر دوربین‌ها که از لنز مکانیکی یا نرم‌افزار برای تغییر فوکوس استفاده می‌کنند، دوربین‌های مجهز به لنز مایع همان‌طور که از اسمشان مشخص است از یک مایع که ترکیبی از آب و روغن است برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

عصــر بــازی