حملات باج‌افزاری در سراسر جهان گسترش یافته است

طبق گزارش‌ها، حداقل در 74 کشور دنیا حملات باج افزاری انجام شده و مردم را دچار مشکل کرده است.

حملات باج‌افزاری در سراسر جهان گسترش یافته است

اخیرا حملات باج‌افزاری بیمارستان‌های بریتانیا را تحت‌الشعاع قرار داده و همین موضوع باعث شده که بیمارستان‌ها مجبور شوند که به شکل ممکن، بیماران خود را از آسیب‌های این حملات دور نگه دارند.
ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد: «هدف این حمله فقط بیمارستان ان.اچ.اس نبوده است، بلکه مقاصد این حملات، کل جهان است و به همین چندین مورد از کشورها و سازمان‌ها دچار مشکل شده‌اند.»


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، علاوه بر بریتانیا که در آن بیمارستان ان.اچ.اس مجبور شد کار خود را متوقف کند، کشورهای دیگری نیز از این حملات باج افزاری آسیب دیده‌اند.
شرکت امنیتی کسپرسکی ‌لب اعلام کرد که بیش از 45000 حمله باج‌افزاری شخصی را در 744 کشور در سراسر دنیا ثبت کرده است که بیشترین آنها در روسیه اتفاق افتاده است.

این شرکت هشدار داد: «لازم به ذکر است که دید ما نسبت به این حملات ممکن است ناقص و محدود باشد. قربانیان و اهداف این حملات خیلی گسترده‌ است.» متأسفانه نتایج این حملات بسیاری از کشورها را دچار مشکلاتی کرده است.
تلفونیکا، غول ارتباطات اسپانیا اعلام کرد که این حملات امنیتی، کامپیوتر برخی از کارکنان که در شبکه‌ شرکتی داخلی کار می‌کند را دچار اشکال کرده است.


بر اساس گزارش روزنامه اسپانیایی ال پاییس، شرکت‌های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارد که از این حملات آسیب دیده‌اند.

قریب سعد، پژوهشگر ارشد امنیتی کسپرسکی در زمینه امنیت سایبری، در کنفرانسی که به‌تازگی در وین برگزار شد گفت: «نزدیک به شش میلیون باج افزار در سه ماه اول سال 2017 یافت شده که این عدد در سال 2016 سه میلیون بود. آمار موجود، نشان‌دهنده یک رشد چشمگیر در این زمینه است. حدود 157000 حمله باج افزاری در منطقه‌های (شرق آسیا، ترکیه و آفریقا) در سه‌ماهه اول سال 2017 رخ داده است.»

مهاجمان در حملات باج‌افزاری، اطلاعات ذخیره شده آنلاین را هدف قرار داده و با به دست آوردن آن‌ها، اطلاعات را قفل و از دسترس صاحبش خارج می‌سازند. پس‌ازآن، هکر، فرد را مجبور به پرداخت باج جهت دسترسی مجدد به اطلاعاتش می‌کند.
در چند مورد، صاحبان اطلاعات باج درخواستی را پرداخت کرده تا به اطلاعاتشان دسترسی پیدا کنند.
 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه