طراحی سیستم هوشمند برای حل مشکل رفت و آمد معلولان

تعدادی از دانشمندان دانشگاه بریگم یانگ آمریکا نوعی سیستم هوشمند باز شدن درب ها مخصوص معلولان طراحی کرده اند که می تواند مشکلات حمل و نقل معلولان به اماکن مختلف را برطرف کند.

طراحی سیستم هوشمند برای حل مشکل رفت و آمد معلولان

تعدادی از دانشمندان دانشگاه بریگم یانگ آمریکا نوعی سیستم هوشمند باز شدن درب ها مخصوص معلولان طراحی کرده اند که می تواند مشکلات حمل و نقل معلولان به اماکن مختلف را برطرف کند.

 بسیاری از درب های امروزی دارای دوربین های هوشمندی هستند که بر اساس ورود و خروج افراد باز و بسته می شوند. اما برخی از افراد معلول برای ورود به اماکن مختلف با مشکلاتی مواجه می شوند چون این سنسورها برای حرکت افراد عادی طراحی شده اند و برای معلولان که اغلب سرعت حرکت کمتری دارند مشکلاتی ایجاد می کنند.

افزون بر این، بعضی از درب ها به دکمه هایی مجهز هستند که با فشردن آن ها درب برای معلولان باز می شود اما این دکمه ها گاهی بسیار پایین تر یا بالاتر از قد معلولان طراحی شده و برای آنان مشکل ایجاد می کند.

بر همین اساس است که پژوهشگران دانشگاه بریگم یانگ نوعی دکمه هوشمند طراحی کرده اند که اجازه می دهد دربها به طور خودکار باز شده  (و مهمتر از همه باز نگه داشته شوند) وقتی یک کاربر با صندلی چرخدار می آید،  دکمه همچنان به کار خود ادامه می دهد.

این محصول دارای دو جزء است: یک قطعه از سخت افزارهای کم انرژی با بلوتوث که به سیستم باز کردن درب کمک می کند و یک برنامه همراه که  روی گوشی هوشمند فرد معلول نصب می شود. این برنامه یک فرمان برای باز کردن درب ارسال می کند و تا زمانی که کاربر از طریق درب عبور می کند، درب همچنان باز می ماند.

جالب است بدانید تیم طراح این درب ها به فکر رشد سریع هستند. آنها نزدیک به 250 دستگاه را به شکل آزمایشی نصب کرده اند و  قراردادهایی را  برای حدود 1250 دستگاه تا پایان ماه امضا کرده اند.تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر در مکان هایی است که دانشگاه ها یا مراکز تجاری پر تردد وجود دارد. قیمت این محصول بین 100 تا 200 دلار تخمین زده می شود.