همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

تصمیم گروهی از وکلای آمریکایی جهت شکایت علیه گوگل

تصمیم گروهی از وکلای آمریکایی جهت شکایت علیه گوگل

بعضی گزارش ها گویای آن است که یک گروه از وکلای ایالتی در آمریکا به دنبال آن هستند که پرونده ای را جهت شکایت علیه گوگل به جریان اندازند.
گوگل در این پرونده متهم شده است، برخی قوانین "ضد تراست" یا قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده را رعایت نکرده است. بر همین اساس نیز نگرانی هایی درخصوص این قوانین وجود دارد. این در حالی است که گوگل همواره با مقامات دولتی همکاری می کند.

بر همین اساس نیز بلومبرگ با اشاره به منابع نامشخص، اطلاع داده که یک گروه کوچک از وکلای ایالتی به دنبال آن هستند که بررسی کنند آیا گوگل قوانین محافظت از مصرف کنندگان را نقض کرده است یا خیر، با این حال، این مسوله فعلا در حد یک اتهام است که به شکل لسانی مطرح شده و مشخص نیست که آیا تحقیقات اولیه آنها منجر به اقدام قانونی خواهد شد یا خیر.

گوگل بلافاصله به این موضوع واکنش نشان نداده اما تلویحا گفته که حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت انها از اولویت های همیشگی گوگل است. گزارش ها حکایت از آن دارد که طی سپتامبر گذشته، دادستان کل سابق ایالات متحده جلساتی را با وزیر دادگستری ایالتی برقرار کرد  تا درباره اینکه آیا گوگل و فیس بوک ممکن است قوانین را نقض کرده باشند گفتگو کند.

 پس از این ملاقات ها، مقامات دولتی یک گروه را برای بررسی مشکلات در صنعت فناوری تشکیل دادند. با این حال، هنگامی که جلسات در ماه نوامبر از دفتر دولت آمریکا خارج شد، برنامه آنها برای پیگیری با وزارت دادگستری تعطیل شد.

در ماه فوریه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، اعلام کرد که دفتر کمیسیون تجارت فدرال برای بررسی عملکرد شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات باز است. با این حال از آن زمان تا کنون این پرونده مهم ترین جریانی است که علیه گوگل به راه افتاده است و باید دید نتیجه آن چه خواهد بود.

درج دیدگاه

عصــر بــازی