حمله هکرها به وب میل مایکروسافت

هکرها با حمله به وب میل مایکروسافت، به تعداد محدودی از اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل های به کار رفته در پیام کاربران دسترسی پیدا کردند.

حمله هکرها به وب میل مایکروسافت

هکرها با حمله به وب میل مایکروسافت، به تعداد محدودی از اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل های به کار رفته در پیام کاربران دسترسی پیدا کردند.

 "مایکروسافت" خبر حمله سایبری به تعداد محدودی از سرویس ایمیل کاربرانش شامل هاتمیل و ام اس ان را تأیید کرد. سخنگوی مایکروسافت در همین ارتباط گفت: تعداد محدودی از اکانت مشتریان در یک بازده زمانی مشخص مورد حمله هکرها قرار گرفت که بلافاصله ما دسترسی به ان ها را قطع کرده و اجازه انتشار اطلاعات کاربران را از بین بردیم.

به گفته مقامات مایکروسافت در تاریخ اول ژانویه تا 28 مارس، هکرها به تعدادی از حساب های ایمیل تحت وب دسترسی پیدا کرده اند که خوشبختانه به هیچ وجه امنیت اطلاعات پسورد و یا محتوای ایمیل ها فاش نشده است؛ هکرها در این حمله تنها به دیتای کاربران ایمیل، منهای ضمیمه‌ها دسترسی پیداکرده‌اند. سخنگوی مایکروسافت ادعا کرده است که پسورد ایمیل کاربران فاش نشده است، اما برای اطمینان از تمامی کاربران درخواست کرده است تا پسورد خود را تغییر دهند.

همچنین به کاربران توصیه‌شده است به ایمیل‌های مشکوک حاوی لینک جواب نداده و روی لینک هم کلیک نکنند.

 

تاکنون مایکروسافت حجم حمله به آدرس ایمیل های تحت وب کاربران و همچنین قربانیان را اعلام نکرده است. اما گمانه زنی ها حکایت از این دارد که کاربران اتحادیه اروپا قربانیان اصلی این حمله سایبری هستند.  تیم امنیتی مایکروسافت در حال تحقیق و تفحص در خصوص این حمله بوده و تلاش دارند در اندک زمانی علت وقوع این رخداد و حجم خسارت آن را ارزیابی کنند.  آن ها همچنین در تلاشند تا به با به روزرسانی سیستم های امنیتی حمله های مشابه را خنثی کنند.

در حال حاضر برخی از کارشناسان امنیتی علی رغم گفته مایکروسافت مبنی بر حجم حمله بسیار اندک به ایمیل تحت وب برخی کاربران، ابراز نگرانی کرده و اعلام کردند هکرها قادرند با دسترسی به اطلاعات سرقت شده به اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران نفوذ کرده و زمینه سرقت و همچنین کلاهبرداری از آن ها را فراهم کنند.