همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

چالش اصلی فین تک ها در سال 98

چالش اصلی فین تک ها در سال 98

مهم‌ترین چالش فین‌تک‌ها در سال ۱۳۹۸ مسائل اقتصادی به شمار می‌رود چرا که انتظار می‌رود تعداد تراکنش‌ها افت پیدا کند و توسعه بازار نیز از چالش‌های مهم پرداخت یاران در سال جاری است.

مهدی عبادی در خصوص بزرگترین چالش‌های پرداخت یاران و اکوسیستم پرداخت کشور گفت: مهم ترین چالش فین‌تک‌ها در سال ۱۳۹۸ مسائل اقتصادی است که می‌تواند به آنها ضربه بزند و باید این دسته از مسائل مورد توجه قرار بگیرد چرا که انتظار می‌رود در سال جاری تعداد تراکنش‌ها افت پیدا کند؛ از سویی دیگر توسعه بازار نیز  از چالش‌های مهم پرداخت یاران است تا بتوانند مشتریان بیشتری را با خدمات بهتر جذب کنند و سهم خود را از بازار پرداخت الکترونیک افزایش دهند که کار دشواری به شمار می‌رود و باید تمامی اکوسیستم برای به دست آوردن جایگاه بهتر تلاش کند.

دبیر انجمن فین تک با بیان اینکه افزایش تعداد پرداخت یاران و رفع انحصار از بازار شرکت‌های پرداخت الکترونیک با همکاری شاپرک و بانک مرکزی می‌تواند به توسعه اکوسیستم منجر شود، افزود: اقدامات در راستای حذف انحصار بازار PSP، افزایش بازگیران و تعداد پرداخت یاران می‌تواند به رشد کیفیت و خدمات پرداخت در کشور منجر شود.

وی تاکید کرد: مهم ترین و بزرگترین اتفاقی که در سال ۱۳۹۷ شاهد آن بودیم، افزایش تعامل بانک مرکزی به عنوان رگولاتور پولی و بانکی کشور به مسائل فناورانه از جمله پرداخت یاران بود و تحقق پرداخت یاری را می‌توان مهم ترین اتفاق در سال ۱۳۹۷ یاد کرد.

عبادی درباره اقدامات بانک مرکزی در راستای کاهش نقش کارت در سیستم پرداخت و بانکی گفت: اقدامات بانک مرکزی در زمینه کمرنگ کردن نقش کارت و ایجاد محدودیت‌هایی به منظور افزایش امنیت اقدامی درست بوده و به نفع اکوسیستم پرداخت یاران و پرداخت سازان است؛ ابزار کارت مگنت به عنوان راهکاری ناامن یک چالش اساسی برای سیستم بانکی کشور است اما حذف کامل کارت یک اشتباه است و باید جایگاه و جنس تراکنش تفکیک شود؛ عملیات کارت به کارت، محصول ایران به شمار می‌رود که مشکلات متعددی دارد و بانک مرکزی باید برای جایگزینی یا بهبود وضعیت آن اقداماتی انجام دهد چرا که عملیات کارت به کارت به دلیل عدم استفاده از تجربیات دنیا و استانداردهای بین المللی ایجاد شده است.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • ساخت دستکش مجهز به هوش مصنوعی

  ساخت دستکش مجهز به هوش مصنوعی

  محققان دانشگاه ام آی تی یک دستکش حسگر ساختند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است نحوه تشخیص اشیا را با استفاده از حس لامسه درک کند.

 • کمک ۴۰۰ میلیاردی مخابرات به توسعه شبکه مخابراتی کشور

  کمک ۴۰۰ میلیاردی مخابرات به توسعه شبکه مخابراتی کشور

  صدری اعلام کرد در راستای تقویت شبکه ملی اطلاعات و در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و با کمک وزیر ارتباطات و سهامداران عمده مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان از سود شرکت مخابرات ایران برای توسعه شبکه مخابراتی کشور هزینه می‌شود.

 • خط تولید آیفون به هند انتقال یافت

  خط تولید آیفون به هند انتقال یافت

  در ایالات متحده، فروشندگانی مانند اپل، سامسونگ، ال جی و لنوو بازار تلفن همراه را در دست دارند و حدود 90 درصد از بازار محلی در دست این تولید کنندگان است.

 • رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  اقتصاد ایران برخی مواقع دچار تناقض‌های خاصی می‌شود که وجود پوزهای سیار یکی از نمودهای اصلی و جالب توجه آن است.

 • نپال بازی پابجی را ممنوع کرد

  نپال بازی پابجی را ممنوع کرد

  بر اساس درخواست دولت نپال، تمام شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهندگان اینترنت، سرورهای پابجی را از دسترس مشترکین خود خارج کرده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده که هیچ حادثه مخربی که مرتبط با این بازی باشد، در نپال رخ نداده است.

 • ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸

  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه بازار فناوری اطلاعات ۲.۵ برابر می شود، از ایجاد مرکز ملی آدرس دهی اینترنت درسال ۹۸ خبر داد.

 • گوشی نوکیا X71 با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی معرفی میشود

  گوشی نوکیا X71 با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی معرفی میشود

  اچ‌ام‌دی گلوبال (HMD Global)، شرکتی که مدیریت برند تجاری نوکیا را برعهده دارد، توانسته با توسعه‌ی دستگاه‌های مختلفش تقریبا برای تمامی کاربران در هر سطح اقتصادی گوشی هوشمند به بازار عرضه کند.

 • آیا به iOS می توان نفوذ کرد

  آیا به iOS می توان نفوذ کرد

  در همین راستا، اخیرا گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد که یک بازار سیاه برای فروش نمونه‌های پیش تولید آیفون‌ها وجود دارد که بیشتر آن‌ها به سرقت رفته‌اند.

 • هشدار مک آفی در سال ۲۰۱۹

  هشدار مک آفی در سال ۲۰۱۹

  مک آفی در نمایشگاه MWC 2019 جدیدترین گزارش تهدیدهای موبایلی را منتشر کرد. در آن گزارش، اشاره‌‌ای مستقیم به نگرانی‌ها پیرامون افزایش اپلیکیشن‌های تقلبی و فعالیت‌های معدن‌کاوی ارز دیجیتال شد. نکته‌ی مهم دیگر در گزارش آن بود که شرکت امنیتی هشدار می‌دهد سال ۲۰۱۹، سال نفوذ بدافزارها به همه‌ی جنبه‌های دنیای فناوری خواهد بود

 • ایران به حمله سایبری متهم شد

  ایران به حمله سایبری متهم شد

  به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را چارلز یو، رئیس Resecurity در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد.

عصــر بــازی