همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر تشکیل شد

کمیسیون امنیت شبکه و افتای سازمان نصر تشکیل شد

کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر با اهدافی، شامل؛ ارتقاء فرهنگ و افزایش آگاهی‌ها در زمینه امنیت فاوا.  پایش امنیت و پیشگیری از هرگونه تهدید و ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات درون و برون سازمانی.مدیریت بحران در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شد.

به گزارش عصر ارتباط، كميل اكبرنژاد رئیس کمیسیون امنیت،شبکه و افتا «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات» در گفت‌و گو با روابط عمومی سازمان نصرمازندران،گفت: این کمیسیون در راستای اهداف در نظر گرفته شده اقدام به تدوین دستورالعمل افتای کشور وایجاد ساختار آموزشی جهت افزایش سطح علمی مدیران در دو بخش دولتی و خصوصی کرده است.

  راه‌کار کارشناسی برای تأمین مؤلفه‌های امنیتی

 رئیس کمیسیون امنیت، شبکه و افتای نصر کشور با بیان اینکه توجه به  ارتقاء فرهنگ و به روزسانی اطلاعات در زمینه افتا از جمله سیاست‌های مقام معظم رهبری و همچنین الزام ایجاد کارگروه در سازمان‌ها و شرکت‌ها است، اضافه کرد: در همین راستا کارشناسان فعال در حوزه امنیت می‌توانند با تشکیل یک کارگروه و جلسات ماهانه منظم مؤلفه‌های امنیتی خوبی را در سازمان‌ها بهبود و ارتقا دهند.

 اکبر نژاد با استناد به بررسی‌ پایگاه‌های اطلاع‌رسانی جهانی در حوزه امنیت سایبری و نیز آسیب پذیری رایانه‌ای که گویای وضعیت نگران کننده امنیت در فضای مجازی است، گفت: با نگاهی به وضعیت امنیت رایانه‌ای در سطح جهان، شاهد افزایش تنوع و تعداد حملات امنیتی و تولید بدافزارهای مختلف جدید (نرم افزارهای مخرب)هستیم.

 تأثیرنحوه برخورد و فرهنگ استفاده از نرم افزار در میزان جرایم سایبری

وی با بیان اینکه در مقابل تهدیدات و حملات بدافزارها، باید نگاهی هم به وضعیت استفاده از مکانیزم‌های امنیتی و روش‌های استقرار سامانه‌های رایانه‌ای داشت، اضافه کرد: متأسفانه نتایج بررسی موسسات تحقیقاتی حاکی از ضعف شرکت‌ها در به کارگیری مکانیزم‌های امنیتی است به طوری که در کمتر از ۵۰ درصد شرکت‌ها استفاده می‌شود .

رئیس کمیسیون امنیت، شبکه و افتای سازمان نصرمازندران با بیان اینکه نحوه برخورد و فرهنگ استفاده از نرم افزار در میزان آسیب و جرایم سایبری تأثیرگذار است، افزود:با توجه به رشد سریع تهدیدات، باید شرکت‌ها، موسسات و حتی کاربران خانگی هر چه سریع‌تر نسبت به تجهیزامنیتی سامانه‌های رایانه‌ای  اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه امنیت در تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها یکپارچه است، اضافه کرد:تنها تفاوت در ایجاد مؤلفه‌های امنیتی بر اساس ساختار و نیاز سازمان است.

 لزوم توجه به اهمیت تأمین امنیت در سایت‌های اطلاع رسانی سازمان‌ها

اکبرنژاد با اشاره به اهمیت تأمین امنیت در سایت‌های اطلاع رسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها، افزود: تأمین امنیت سایت در قالب مجموعه اقداماتی که سبب افزایش ضریب امنیت و کاهش امکان نفوذ به آن، تعریف می‌شود که این موضوع تابع مواردی شامل؛امن بودن سرور ، شبکه، اینترنت، سیستم عامل، نرم افزار و سایر موارد که هر کدام نقش کلیدی در تامین زیرساخت امنیت سایت دارند.

وی بیان کرد: سازمان‌ها و شرکت‌ها می توانند با به‌روز رسانی و نگهداشت امنیتی نسبت به جلوگیری از مخاطرات احتمالی ناشی از حملات بدافزارها و آسیب‌های ناشی از آن اقدام کنند.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • مقابله یوتیوب با ویدیوهای نژادپرستانه

  مقابله یوتیوب با ویدیوهای نژادپرستانه

  یوتیوب از برنامه خود برای مهار گسترش نفرت پراکنی، دیدگاه‌های افراطی

 • تصویر منتشر شده از هواوی سری Nova 5

  تصویر منتشر شده از هواوی سری Nova 5

  به نظر می‌رسد بعد از عرضه هواوی Maimang 8 در بازار چین، این شرکت به‌دنبال عرضه‌ی مدل دیگری از گوشی‌های هوشمند

 • چگونه مشکل کوچک بودن فونت در واتس‌اپ را برطرف کنیم؟

  چگونه مشکل کوچک بودن فونت در واتس‌اپ را برطرف کنیم؟

  برای بسیاری از کاربران واتس‌اپ، اندازه و سایز فونت استانداردی که در این پیام‌رسان استفاده و نمایش داده می‌شود، مناسب نیست و کاربران می‌توانند آن را به تناسب دلخواه خود تغییر دهند.

 • مک پرو جدید چه قیمتی خواهد داشت

  مک پرو جدید چه قیمتی خواهد داشت

  شاید بتوان نقطه‌ی عطف کنفرانس WWDC 2019 را که شب گذشته برگزار شد، کامپیوتر قدرتمند جدید اپل، یعنی مک پرو به‌حساب آورد

 • مارک زاکربرگ از سمت مدیر عاملی کناره گیری می‌کند

  مارک زاکربرگ از سمت مدیر عاملی کناره گیری می‌کند

  آخرین اخبار حاکی از آن است که فیسبوک بار دیگر با انتقاد از مدیران سابق خود رو‌به‌رو شده است. براساس گزارش CNBC، الکس استاموس، مدیر سابق امنیت فیسبوک حین سخنرانی در کنفرانس Collision تورنتو به قدرت زیاد مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیرعامل فیسبوک اشاره کرد

 • رکود شدید بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکالی‌شمالی

  رکود شدید بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکالی‌شمالی

  براساس آخرین اخبار کانالیس، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکای‌شمالی در فصل اول ۲۰۱۹، به کمترین میزانش در سال‌های اخیر رسیده است. قطعا چنین خبری برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند خوشحال‌کننده‌ نیست.

 • اینستاگرام صفحه حساب کدام اشخاص ایران را بست

  اینستاگرام صفحه حساب کدام اشخاص ایران را بست

  به گزارش ، یک سخنگوی شبکه اجتماعی اینستاگرام، بسته شدن حساب برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرده است.

 • نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای به اینستاگرام اظافه میشود

  نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای به اینستاگرام اظافه میشود

  اینستاگرام بالاخره می خواهد نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای فید اصلی اضافه کند تا یکی از ساده ترین ابزارهای کنترل پخش ویدیو را در اختیار شما قرار دهد. البته اینکه چرا تا به امروز کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار از چنین قابلیت ساده ای بی بهره بودند هم کمی عجیب است.

 • کارت فیوژن مشکل سیمکارت یا میکرو اس دی را رفع کرد

  کارت فیوژن مشکل سیمکارت یا میکرو اس دی را رفع کرد

  بسیاری از کاربران موبایل از گوشی‌های دو سیم کارته استفاده می‌کنند. در این میان، تعداد زیادی از موبایل‌ها، از محل قرار گرفتن کارت حافظه میکرو اس‌دی به عنوان جای سیم کارت دوم استفاده می‌شود که در نتیجه آن شما نمی‌توانید به طور همزمان از دو سیم کارت و یک کارت حافظه استفاده کنید؛ مشکلی که کمپانی IDEMIA با استفاده فیوژن آن را برای همیشه حل کرده است.

 • اسنپ تریپ با حملات DDOS مواجه شد

  اسنپ تریپ با حملات DDOS مواجه شد

  با نزدیک‌شدن به ایام نوروز و افزایش تقاضای مردم برای سفر و رزرو هتل، رقابت برای کسب سهم بیشتری از سفرهای مردمی افزایش یافته است. این درحالی است که به‌گفته‌ی مدیران اسنپ‌تریپ، سِرور‌های این سرویس ارائه‌ی خدمات گردشگری و مسافری با حملات DDoS مواجه شد

عصــر بــازی