کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر تشکیل شد

کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر با اهدافی، شامل؛ ارتقاء فرهنگ و افزایش آگاهی‌ها در زمینه امنیت فاوا.  پایش امنیت و پیشگیری از هرگونه تهدید و ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات درون و برون سازمانی.مدیریت بحران در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شد.

کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر تشکیل شد

کمیسیون امنیت،شبکه و افتای سازمان نصر با اهدافی، شامل؛ ارتقاء فرهنگ و افزایش آگاهی‌ها در زمینه امنیت فاوا.  پایش امنیت و پیشگیری از هرگونه تهدید و ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات درون و برون سازمانی.مدیریت بحران در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شد.

به گزارش عصر ارتباط، كميل اكبرنژاد رئیس کمیسیون امنیت،شبکه و افتا «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات» در گفت‌و گو با روابط عمومی سازمان نصرمازندران،گفت: این کمیسیون در راستای اهداف در نظر گرفته شده اقدام به تدوین دستورالعمل افتای کشور وایجاد ساختار آموزشی جهت افزایش سطح علمی مدیران در دو بخش دولتی و خصوصی کرده است.

  راه‌کار کارشناسی برای تأمین مؤلفه‌های امنیتی

 رئیس کمیسیون امنیت، شبکه و افتای نصر کشور با بیان اینکه توجه به  ارتقاء فرهنگ و به روزسانی اطلاعات در زمینه افتا از جمله سیاست‌های مقام معظم رهبری و همچنین الزام ایجاد کارگروه در سازمان‌ها و شرکت‌ها است، اضافه کرد: در همین راستا کارشناسان فعال در حوزه امنیت می‌توانند با تشکیل یک کارگروه و جلسات ماهانه منظم مؤلفه‌های امنیتی خوبی را در سازمان‌ها بهبود و ارتقا دهند.

 اکبر نژاد با استناد به بررسی‌ پایگاه‌های اطلاع‌رسانی جهانی در حوزه امنیت سایبری و نیز آسیب پذیری رایانه‌ای که گویای وضعیت نگران کننده امنیت در فضای مجازی است، گفت: با نگاهی به وضعیت امنیت رایانه‌ای در سطح جهان، شاهد افزایش تنوع و تعداد حملات امنیتی و تولید بدافزارهای مختلف جدید (نرم افزارهای مخرب)هستیم.

 تأثیرنحوه برخورد و فرهنگ استفاده از نرم افزار در میزان جرایم سایبری

وی با بیان اینکه در مقابل تهدیدات و حملات بدافزارها، باید نگاهی هم به وضعیت استفاده از مکانیزم‌های امنیتی و روش‌های استقرار سامانه‌های رایانه‌ای داشت، اضافه کرد: متأسفانه نتایج بررسی موسسات تحقیقاتی حاکی از ضعف شرکت‌ها در به کارگیری مکانیزم‌های امنیتی است به طوری که در کمتر از ۵۰ درصد شرکت‌ها استفاده می‌شود .

رئیس کمیسیون امنیت، شبکه و افتای سازمان نصرمازندران با بیان اینکه نحوه برخورد و فرهنگ استفاده از نرم افزار در میزان آسیب و جرایم سایبری تأثیرگذار است، افزود:با توجه به رشد سریع تهدیدات، باید شرکت‌ها، موسسات و حتی کاربران خانگی هر چه سریع‌تر نسبت به تجهیزامنیتی سامانه‌های رایانه‌ای  اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه امنیت در تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها یکپارچه است، اضافه کرد:تنها تفاوت در ایجاد مؤلفه‌های امنیتی بر اساس ساختار و نیاز سازمان است.

 لزوم توجه به اهمیت تأمین امنیت در سایت‌های اطلاع رسانی سازمان‌ها

اکبرنژاد با اشاره به اهمیت تأمین امنیت در سایت‌های اطلاع رسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها، افزود: تأمین امنیت سایت در قالب مجموعه اقداماتی که سبب افزایش ضریب امنیت و کاهش امکان نفوذ به آن، تعریف می‌شود که این موضوع تابع مواردی شامل؛امن بودن سرور ، شبکه، اینترنت، سیستم عامل، نرم افزار و سایر موارد که هر کدام نقش کلیدی در تامین زیرساخت امنیت سایت دارند.

وی بیان کرد: سازمان‌ها و شرکت‌ها می توانند با به‌روز رسانی و نگهداشت امنیتی نسبت به جلوگیری از مخاطرات احتمالی ناشی از حملات بدافزارها و آسیب‌های ناشی از آن اقدام کنند.

نقد و بررسی بازی