ردیابی بیماران مبتلا به اوتیسم و آلزامیر با دستبندهای الکترونیکی

بیماران مبتلا به آلزایمر و اوتیسم در لس آنجلس با دستبندهای الکترونیکی ردیابی می شوند. این سیستم هوشمند کمک می کند تا این بیماران در کمترین زمان ممکن توسط مقامات پلیس ردیابی شوند.

ردیابی بیماران مبتلا به اوتیسم و  آلزامیر با دستبندهای الکترونیکی

بیماران مبتلا به آلزایمر و اوتیسم در لس آنجلس با دستبندهای الکترونیکی ردیابی می شوند. این سیستم هوشمند کمک می کند تا این بیماران در کمترین زمان ممکن توسط مقامات پلیس ردیابی شوند.

این سیستم هوشمند توسط سازمان غیردولتی Lifesave توسعه پیدا کرده و به طور داوطلبانه بر مچ دست افراد آسیب پذیر بسته می شود. این فناوری همانند یک جی پی اس عمل کرده و مکان این دسته از افراد را درهر موقعیتی به خانواده و مقامات پلیس نشان می دهد. 

از اکتبر سال گذشته تاکنون بیش از 250 نفر از افراد آسیب پذیر در لس آنجلس به دستبندهای الکترونیکی مجهز شده اند. طراحان این فناوری معتقدند این دستبند الکترونیکی قادر به حل مشکل سرگردانی در افراد آسیب پذیر است.

گفتنی است افراد مبتلا به بیماری زوال عقل و اوتیسم دارای مشکلی به نام سرگردانی هستند؛ همین امر نیز باعث می شود که در مقطعی همه چیز را فراموش کرده و در محیط خارج از منزل سرگردان شده و توانایی شناسایی و بازگشت به منزل را نداشته باشند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی انجمن آلزایمر، در حدود 60 درصد افراد مبتلا به آلزایمر در برخی مواقع دچار سرگردانی شده و محل زندگی خود را نمی توانند شناسایی کنند؛ این درحالی است که مطالعات شبکه جهانی اوتیسم نشان می دهد که 49 درصد از کودکان مبتلا به اوتیسم دچار سرگردانی می شوند.

شایان ذکر است این فناوری در واکنش به مرگ ناگهانی یک زن 55 ساله مبتلا به آلزایمر ناشی از سرگردانی طراحی و تولید شد. همسر این زن در حال حاضر با سازمان غیر دولتی Lifesave همکاری کرده و در تلاش است تا با رفع مانعی به نام سرگردانی توسط این دستبندهای الکترونیکی افراد آسیب پذیر را از گم شدن و مرگ ناگهانی نجات دهد.

مقامات شهر لس انجلس اعلام کردند این برنامه یکی از ابتکارات سازنده برای کمک به افراد آسیب پذیر بوده و مقامات کلرادو و دیگر ایالت های کالیفرنیا نسبت به بهره گیری از این فناوری ابراز علاقه کردند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه