همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

سورنا ستاری ابراز داشت:

رشد صنعت فین تک در سایه حمایت و توجه ویژه بانک مرکزی

رشد صنعت فین تک در سایه حمایت و توجه ویژه بانک مرکزی

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: رشد صنعت فین تک در سایه حمایت و توجه ویژه بانک مرکزی به مسائل نوآورانه و اقتصاد کسب و کارهای جدید صنعت مالی محقق شده است.

سورنا ستاری درباره وضعیت فین تک گفت: کسب و کارهای استارت آپی در حوزه مالی در چند سال اخیر تلاش بسیار زیادی داشته‌اند و توانسته‌اند با رشد بسیار زیاد به جایگاهی مناسب دست پیدا کنند و این تلاش زیست بوم فین تک می‌تواند در سایه حمایت‌های دولت و بانک مرکزی با ایجاد زیرساخت و رفع موانع برای توسعه اقتصاد شرکت‌های فین تک ادامه داشته باشد؛ یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشت، بحث توجه ویژه بانک مرکزی به مسائل نوآورانه و حمایت از کسب و کارهای جدید صنعت مالی به شمار می‌رود که در دو سال اخیر باعث شده تا رشد صنعت فین تک و گسترش اقتصاد این کسب و کارهای جدید در کشور مدیون تلاش‌های بانک مرکزی باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که فین تک‌ها با سرعت بالایی در حال رشد هستند، گفت: کسب و کارهای فین تک با توجه به رفع نیازهای خدمات پولی و مالی جامعه با روش‌های خلاقانه و ایجاد خدماتی که تا به امروز در دسترس نبوده مورد توجه بخش گسترده‌ای از مردم هستند و همین مسئله باعث شده تا گردش مالی آن‌ها در سال گذشته چند صد میلیارد تومان باشد و رشد قابل توجهی را تجربه کنند که انتظار می‌رود امسال با ایجاد بسترهای لازم و افزایش تعامل از سوی بانک‌ها، صنعت بیمه و بورس فضای فین تک رشد بیشتری را تجربه کند و وضعیت کاری مبهم برخی حوزه‌ها تعیین تکلیف شود.

وی با تاکید بر اهمیت تعامل صنایع مالی با شرکت‌های نوآور فین تکی گفت: سرمایه گذاری و افزایش تعامل بانک‌ها به عنوان یکی از مهمترین همکاران مورد نیاز کسب و کارهای فین تک و در گام‌های بعدی شرکت‌های بیمه باعث می‌شود خدماتی جدید و بهتر را ارائه دهند و خود را با فضای جدید کسب و کار با استفاده از نوآوری تطبیق دهند چرا که این صنایع در آینده‌ای نزدیک متحول می‌شود و با شکلی دیگر به کار ادامه می‌دهد.

ستاری در خصوص اهمیت سرمایه گذاری افزود: سرمایه گذاری از سوی شرکت‌های بزرگ در شرکت‌های کوچک مسئله مهمی است اما خریداری این کسب و کارها به رشد کمک نخواهد کرد بلکه در فضای نوآوری باید از طریق سرمایه گذاری خطر پذیر عمل کرد تا کسب و کارها موفق شوند.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • آشنایی با عینک هوشمند سلامتی

  آشنایی با عینک هوشمند سلامتی

  با پشتیبانی از سرویس گوگل فیت، کاربران می توانند پس از دریافت اپلیکیشن مربوطه، در بخش «Abilities» نرم افزار فوکالز وارد حساب کاربری گوگل خود شوند و از این طریق اطلاعاتی مانند نمودارهای حرکت، ضربان قلب، مسافت، کالری مصرف شده و... را مستقیماً در لنز عینک هوشمند خود مشاهده کنند.

 • رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  رمزگشایی از مشکلات پوز سیار برای کشور

  اقتصاد ایران برخی مواقع دچار تناقض‌های خاصی می‌شود که وجود پوزهای سیار یکی از نمودهای اصلی و جالب توجه آن است.

 • آیفون‌ ۲۰۱۹ و لنز فوق عریض آن

  آیفون‌ ۲۰۱۹ و لنز فوق عریض آن

  پیش از این اکثر اطلاعات منتشر شده از آیفون‌های ۲۰۱۹ شامل مدل‌ XI Max می‌شد اما مینگ-چی کو، تحلیلگر مسائل اپل جزییات تازه‌ای را از آیفون XI منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات، آیفون‌های XI و XI Max شامل یک دوربین اصلی همراه با یک لنز تله‌فوتو می‌شوند. جزییاتی در مورد این سنسورها در دسترس نیست اما احتمال می‌رود که باز هم مانند گذشته شاهد رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی باشیم.

 • تویت دردسر ساز ترامپ از سریال بازی تاج و تخت

  تویت دردسر ساز ترامپ از سریال بازی تاج و تخت

  چندی پیش «رابرت مولر» سرپرست سابق FBI، گزارش ۴۸۰ صفحه‌ای از تحقیقات خود منتشر کرد و در قسمتی از آن گفت که مدرک مثوقی برای حمایت مستقیم روسیه در دستکاری انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی به نفع ترامپ پیدا نشده است. ترامپ نیز سریعاً به این اتفاق واکنش نشان داد و با الهام از سریال بازی تاج و تخت ، توییتی منتشر کرد. حال به نظر می رسد این مسئله نارضایتی HBO شبکه سازنده‌ی این سریال را در پی داشته است.

 • پیدا کردن باگ برای مایکروسافت چقدر خرج برداشته

  پیدا کردن باگ برای مایکروسافت چقدر خرج برداشته

  مایکروسافت سال گذشته طی برنامه‌ی باگ بانتی یا اختصاص جایزه برای افرادی که باگ محصولات مایکروسافت را پیدا می‌کنند، درحدود ۲ میلیون دلار به محققان امنیتی که در محصولات این شرکت باگ امنیتی پیدا کرده بودند، در قالب جایزه پرداخت کرد

 • افزایش سهمیه ایران در مسابقات موت کورت فضایی

  افزایش سهمیه ایران در مسابقات موت کورت فضایی

  مدیر مرکز روابط و همکاری‌های بین المللی سازمان فضایی ایران گفت: سهمیه ایران برای مسابقات دور آسیا و اقیانوسیه موت کورت فضایی به چهار تیم ارتقا می‌یابد.

 • دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان تصویب شد

  دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان تصویب شد

  دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی خبر داد.

 • دوربین پاپ آپ با گلکسی A90 معرفی خواهد شد

  دوربین پاپ آپ با گلکسی A90 معرفی خواهد شد

  براساس آخرین اخبار غیررسمی فاش‌شده ازطریق Ice Universe، به‌نظر می‌رسد گلکسی A90، یکی از اولین گوشی‌های هوشمند غول فناوری کره‌ای باشد که از دوربین سلفی پاپ آپ بهره می‌برد

 • کنسول پلی استیشن 5 تمام بازی های قبلی خود را اجرا میکند

  کنسول پلی استیشن 5 تمام بازی های قبلی خود را اجرا میکند

  بر اساس این پتنت، دستگاه مذکور می‌تواند برنامه‌‌های قدیمی را شناسایی کرده و امکان اجرای آن‌ها روی سخت افزار فعلی را فراهم کند. موضوع از آن‌جایی جالب می‌شود که این طرح توسط مارک سرنی که بیشتر از همه چیز به عنوان طراح ارشد پلی استیشن 4 شناخته شده، به ثبت رسیده است.

 • در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

عصــر بــازی