آزمایش اندازه گیری گلوکز خون با استفاده از اپل واچ توسط تیم کوک

چند روز پیش گزارش شده بود که اپل واچ در نسل آینده اش قادر به پایش گلوکز در خون کاربر خواهد بود و اپل تیمی از مهندسین بیومکانیکی را به خدمت گرفته تا دستگاهی توسعه دهند که بدون وارد شدن جسمی به داخل بدن برای نمونه برداری، قادر به اندازه گیری قند خون باشد.

آزمایش اندازه گیری گلوکز خون با استفاده از اپل واچ توسط تیم کوک

چند روز پیش گزارش شده بود که اپل واچ در نسل آینده اش قادر به پایش گلوکز در خون کاربر خواهد بود و اپل تیمی از مهندسین بیومکانیکی را به خدمت گرفته تا دستگاهی توسعه دهند که بدون وارد شدن جسمی به داخل بدن برای نمونه برداری، قادر به اندازه گیری قند خون باشد.

پایشگرهای گلوکزی که اکنون وجود دارند، از سنسورهایی استفاده می کنند که به داخل پوست انسان نفوذ پیدا می کنند اما به نظر می رسد محصولی که اپل اکنون در حال ساخت آن است، حالت یک ماژول را دارد که روی اپل واچ سوار می شود.  حالا «CNBC» گزارش می دهد که آقای تیم کوک، مدیر عامل اپل به تازگی شخصاً یک دستگاه آزمایشی برای اپل واچ که کارش پایش گلوکز در خون است را به دست می کند.

کوک در ماه فوریه در دانشگاه گلاسکو سخنرانی کرد و به دانشجویان گفت که اپل در حال توسعه یک پایشگر گلوکز است و استفاده از آن، باعث شده تا خود کوک متوجه شود که مواد غذایی مختلف چه تاثیری بر قند خون وی دارند.

مدیر عامل اپل در سخنرانی اش در دانشگاه گلاسکو گفته بود: «چند هفته است که دستگاه پایشگر گلوکز را به دست دارم و صرفاً پیش از اینکه به این سفر بیایم، آن را در آورده ام. غم انگیز است که شخص بخواهد هر روز برای پایش سطح قند خون خود، بارها به خود سوزن بزند. حالا امید زیادی برای افرادی که متوجه هستند چه باید بخورند وجود دارد. می توانند پیش از تبدیل شدن به یک بیمار دیباتی، تغییراتی را در سبک زندگی شان ایجاد کنند.»

در حال حاضر بیش از ۲۹ میلیون نفر در آمریکا به دیابت دچار هستند و حتی بر اساس آمارهایی که بیش از ۲ سال از سن آنها می گذرد، در ایران هم حدود ۵ میلیون نفر به دیابت دچار هستند.

بر اساس آنچه CNBC گزارش می دهد، کار توسعه ابزار مورد بحث برای پایش سطح گلوکز در اپل به بیش از ۵ سال می رسد. استیو جابز هم در مصاحبه های سال های گذشته اش، محصولاتی پوشیدنی را پیش بینی کرده بود که می توانند سطح قند خون و سایر علائم حیاتی را اندازه گیری کنند. سوال اینجاست که آیا نتیجه تلاش های اپل، ماژولی می شود برای اپل واچ که باید به شکل جداگانه تهیه شود یا تبدیل به قابلیتی می گردد که درون این ساعت وجود دارد.

 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه