هوش مصنوعی در خدمت پخت نان

نانواهای بریتانیایی در تلاشند تا پخت نان در مقیاس صنعتی را به هوش مصنوعی بسپارند.

هوش مصنوعی در خدمت پخت نان

نانواهای بریتانیایی در تلاشند تا پخت نان در مقیاس صنعتی را به هوش مصنوعی بسپارند.

زمانی که حرف از پخت نان در مقیاس صنعتی به میان می آید، هوش مصنوعی تبدیل به افزودنی جادویی می شود که می تواند تولیدکنندگان را در عرصه رقابت به موفقیت رسانده و کیفیت نان های تولیدی را افزایش دهد.

هوش مصنوعی در این روش به کمک سنسورهای حساس، داده های مرتبط با میزان رطوبت هوا و تنظیمات سرعت میکس را جمع اوری کرده و در اختیار روبات و یا نیروی انسانی قرار می دهد. پس از آن روبات ها بر اساس داده های موجود خمیر متناسب با آن روز را تهیه و آماده پخت می کنند.  

نانواها اصولا ترکیب دقیق مواد اولیه و زمان بندی و دما را رموز اصلی کار نانوایی می دانند. در همین راستا سالها طول می کشد تا یک نانوا مهارت لازم را کسب کرده و مقادیر متناسب برای ترکیب مواد اولیه را فرا بگیرد. حال تصور کنید این ماده غذایی در مقیاس صنعتی و با هزاران تنوع در صدها خط تولید آماده شود. قطعا در چنین شرایطی دیگر نانوا نمی تواند صبر کرده و در تولید هر یک از این نان ها مهارت و تجربه لازم را کسب کند. در چنین شرایطی هوش مصنوعی همانند مولفه ای اصلی ایفای نقش کرده و در تولید این ماده غذایی در مقیاس صنعتی به کمک نانواها می شتابد.

در حال حاضر دانشمندان علوم مواد غذایی در کمپن بنیاد نرم افزار و تحقیقات RedBlack امیدوارند که در آینده ای نزدیک تمامی نانواها به کمک هوش مصنوعی توانایی تنظیم دستور العمل های خاص خود را فرا گرفته و در عرصه رقابت های صنعتی پیروز شوند.

جین تایلر، مدیر عامل نرم افزار RedBlack نیز می گوید: فناوری قادر است با تجزیه و تحلیل های برتر مناسب ترین طرز تهیه خمیر نان را پیشنهاد دهد اما درنهایت این نیروی انسانی است که با خلاقیت و نوآوری باکیفیت ترین نان را تهیه کرده و به بازار عرضه می کند.

 

کمک فناورانه به زندگی حیوانات

کمک فناورانه به زندگی حیوانات

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه