بررسی اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96

بررسی اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96

بدون شک یکی از سخت‌ترین و استرس‌زاترین آزمون‌هایی که هر فرد ممکن است تجربه‌ی آن را داشته باشد، آزمون راهنمایی و رانندگی است. اما راه‌های متعددی برای از بین بردن این استرس و چیره‌شدن به آزمون مدنظر وجود خواهد داشت و هرفرد کافیست تا این آزمون را برای خود شبیه‌سازی کرده و با انجام تمرینات مکرر شرایط خود را برای آن مهیا سازد.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یک اپلیکیشن کاربردی که کمک زیادی در این زمینه به کاربر خود خواهد کرد بپردازیم. با نقد و بررسی اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96 با عصرارتباط همراه باشید.

 

طراحی

سازندگان این اپلیکیشن علیرغم عدم نیاز به محیط زیبا و گرافیکی، سلیقه خوبی به‌خرج داده و محیطی با رنگ‌های جذاب و فونت‌های مناسب را برای آن طراحی نموده‌اند.

کاربر اپلیکیشن راهنمایی و رانندگی 96، پس از ورود به برنامه با توضیحاتی مختصر از محتوای برنامه روبرو خواهد شد و پس از گذر از این قسمت و لمس دکمه شروع می‌کنم، می‌تواند وارد محیط آن شود.

 

آزمون‌ها

در میانه صفحه اصلی برنامه 23 آزمون سال 96 راهنمایی و رانندگی وجود دارند که انتخاب هرکدام از آن‌ها، کاربر را وارد آزمون مورد نظر خود می‌کند. این برنامه به صورت خودکار به کاربر خود 20 دقیقه فرصت برای جواب دادن به سوالات می‌دهد و پس از انتهای هر آزمون، کارنامه‌ی کاربر نیز به او نمایش داده‌خواهد شد.

 

بررسی اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96

 

طبق قوانین آزمون راهنمایی و رانندگی، داوطلبان تنها 20 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات جواب دهند و به علاوه در صورت انتخاب جواب هر سوال، دیگر قادر به تغییر آن نخواهند بود که سازندگان برنامه با اعمال این قوانین، فضایی مشابه را برای کاربران این برنامه درنظر گرفته‌اند.

 

آموزش‌ها

از دیگر گزینه‌ها و قابلیت‌هایی که در صفحه اصلی برنامه به چشم می‌خورند، می‌توان به نوار بالایی صفحه که تابلوها و بخش فنی را نیز دربرمی‌گیرند اشاره کرد. بخش فنی و تابلو‌ها در این قسمت به ارائه توضیحات در زمینه‌های مربوطه می‌پردازند و لازم به ذکر است که بخش تابلوها و آزمون نیازمند اتصال به اینترنت هستند.

 

بررسی اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96

 

تابلوها

کاربران با استفاده از بخش تابلوها می‌توانند به آرشیوی از تصاویر و نام‌های تابلوهای مختلف راهنمایی و رانندگی دسترسی پیدا کنند. در این بخش برای سهولت جست‌وجو، تابلوها براساس دسته‌بندی‌های مختلفی نظیر برچسب‌ها، تابلوهای اخطاری، تابلوهای اخباری و... دسته‌بندی شده‌اند که پس از انتخاب هرکدام، تابلوهای مربوطه نمایش داده خواهند شد.

 

 

 

بخش فنی

یکی از پرکاربرترین بخش‌های برنامه، بخش فنی آن است که آموزش‌ها و راهنمایی‌های بسیار خوب و جامعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این بخش با ارائه توضیحات کافی برای تمامی موضوعاتی که در مورد رانندگی و وسائل نقلیه نیاز هستند، به نوعی می‌تواند مددیار افراد مبتدی شود.

 

 

 

در این بخش دسته‌بندی‌های کلی نظیر فنی، تصادفات، گواهینامه و... وجود دارد که با انتخاب هرکدام از آن‌ها می‌توان به دسته‌بندی‌های جزئی‌تری نظیر آموزش پارک کنار جدول، ترمز ABS و... که انتخاب هریک از آن‌ها نیز توضیحات کامل در مورد هرکدام از موضوعات را ارائه می‌کنند، دسترسی پیدا کرد.

 

جمع‌بندی

اپلیکیشن آزمون راهنمایی و رانندگی 96 به واسطه آزمون‌ها و آموزش‌های خود، می‌تواند کمک حال کسانی باشد که قصد شرکت در این آزمون سخت و پراسترس را دارند. در مجموع این اپلیکیشن تا حد زیادی می‌تواند فضای این آزمون‌ها را برای کاربران خود شبیه‌سازی کند و به داوطلبان این آزمون فرصت یادگیری بهتر با فضایی مشابه را بدهد.

../../../دریافت از کافه بازار