نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب، تناسب اندام با علی تبریزی

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب، تناسب اندام با علی تبریزی

امروزه سلامت و تناسب اندام از دغدغه­‌های معمول اکثر افراد جامعه است. اگر جستوجویی در مارکت‌­های نرمافزاری داشته باشیم، تعداد زیادی برنامه را مشاهده خواهیم کرد که در این حوزه فعالیت می­‌کنند. بدیهی است وجود برنامه‌­های متنوع در دسته سلامت و تناسب اندام بیانگر محبوبیت و علاقه‌­ی کاربران به این دسته می­‌باشد، اما آیا برنامه‌­های کاربردی و مفید نیز به اندازه کافی وجود دارد یا کیفیت برنامه فدای کمیت آنان شده است؟ با عصرارتباط همراه باشید تا یکی از برترین برنامه‌­های حوزه سلامت و تناسب اندام کشور را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

فیتب، تناسب اندام با کمک تکنولوژی

فیتب نام برنامه‌ای است که به تازگی عرضه شده و در مجموع این برنامه دغدغه خود را ارائه مطالب آموزشی و برنامه‌­های تمرینی صحیح در حوزه تناسب اندام و بدنسازی عنوان می­‌دارد. موضوعی که در میان کاربران احساس نیاز می‌­شود و فیتب نیز تمام سعی خود را در ارائه صحیح آن انجام داده است. برنامه دارای سه بخش اصلی است: حرکات ورزشی، پروفایل من و رسانه که در ادامه به بررسی آنان می­پردازیم.

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب

حرکات ورزشی

در بخش حرکات ورزشی کاربران می‌­توانند ویدیوهای آموزشی حرکات تناسب اندام و بدنسازی را مشاهده کنند. بیش از 200 ویدیوی آموزشی تناسب اندام و بدنسازی به زبان فارسی تحت نظر قهرمان قهرمانان جهان "آقای علی تبریزی" تولید شده است که خود بیانگر کیفیت و غنای بالای این مطالب می‌­باشد. با انتخاب گزینه تمرین در باشگاه ورزشی کاراکتری ظاهر می‌­شود که کاربر قادر است تا عضله مدنظر خود را انتخاب کرده و لیستی از ویدیوهای آموزشی آن دسته را مشاهده کند.

امکاناتی مانند جستوجو، مرتب‌­سازی بر اساس زمان یا حروف الفبا، فیلتر بر اساس درجه سختی حرکت و غیره در این لیست در اختیار کاربران قرار گرفته است. کاربر با انتخاب ویدیوی مدنظر به صفحه نمایش ویدیو منتقل می‌­شود که علاوه بر پخش ویدیوی آموزشی اطلاعات طبقهبندی شده متنی نیز در اختیار کاربران قرار می‌­گیرد. تمامی ویدیوها به زبان فارسی و با کیفیتی بسیار بالا تولید شده­‌اند. این‌­طور به نظر می‌­رسد که تولیدکنندگان این برنامه ورزشکاران مبتدی و نیمه حرفه­ای را مدنظر قرار دادند و از همین رو آموزش­ها به صورت ساده، شفاف و قابل فهم بیان می‌­شوند.

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب

پروفایل من و رسانه

بخش جذابی دیگری تحت عنوان پروفایل من نیز در فیتب وجود دارد. این بخش به دریافت و آنالیز اطلاعات فعالیت‌­های روزانه کاربران می‌­پردازد. در بخش بالایی این صفحه سه نمودار متفاوت مشاهده می‌­شود که کاربران می‌­توانند مقدار قدم‌­هایی که در طول روز برداشته‌­اند، تغییرات وزنی و میزان کالری دریافتی روزانه را مشاهده نمایند. کاربران برای ورود این اطلاعات کاربری باید وارد بخش تقویم من شوند که در ادامه آن را به همراه بخش برنامه من مفصل بررسی خواهیم کرد. در قسمت انتهایی این صفحه نیز مسافت پیموده شده روزانه، روزشمار تمرین و تعداد حرکت­‌های تمرینی روزانه مشاهده می‌شوند.

بخش دیگر فیتب رسانه نام دارد که ویدیوهای گوناگونی در سه دسته رسانه فیتب، مشاوره پزشکی و مشاوره تغذیه در آن مشاهده می‌­شوند. بهمانند بخش ویدیوهای آموزشی، کیفیت ویدیوهای این بخش نیز بسیار قابل توجه است و متخصصین مربوطه در خصوص موضوعات متفاوت پزشکی و تغذیه‌­ای مشاوره­‌های مطلوبی ارائه می‌­دهند.

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب

تقویم‌من

حال قرار است تا نگاه دقیق‌­تری به بخش تقویم من و برنامه من داشته باشیم. کاربرانی که در دوره تمرینی و غذایی خاصی هستند و یا تمایل به کاهش و یا افزایش وزن خود دارند، بایستی بتوانند اطلاعات و فعالیت‌­های روزانه خود را ثبت و بررسی کنند. این امکانی است که بخش تقویم من در اختیار کاربران قرار می­‌دهد. کاربران با کلیک به روی این بخش، تقویمی را به صورت ماهانه مشاهده می­کنید. سپس با انتخاب روز مدنظر و کلیک به روی گزینه + در بالای صفحه، به قسمتی منتقل می­شوند که می‌­توانند اطلاعات خود را در پنج بخش یادداشت، تمرین‌­ها، سایز بدن، تغذیه و تصویر ثبت نمایند.

یادداشت

کاربران فیتب در بخش یادداشت آن قادر خواهند بود تا متونی که می‌­خواهند را برای خود ثبت کنند و به صورت یادداشت به آن دسترسی داشته باشند. به‌علاوه کاربر در بخش تمرین‌­ها با انتخاب دسته و حرکت مدنظر خود، تعداد ست و تکراری که از آن حرکت را انجام داد‌‌‌ه‌­است و یا قصد انجام آن را دارد را ثبت نماید. اطلاع داشتن و مقایسه سایز اندام‌­های مختلف بدن در روزهای مختلف می­‌توانند بسیار مفید باشد و کاربران می‌­توانند از طریق بخش سایز بدن، اطلاعات مربوطه را کامل نمایند.

یکی از مهم‌­ترین بخش‌­های تقویم‌­من، امکان درج کالری­‌های دریافتی روزانه است. کاربران با مراجعه به بخش تغذیه می‌­توانند وعده‌­غذایی خود را انتخاب نموده و از میان بیش از 800 ماده غذایی که اطلاعات آن به نمایش درآمده است، می‌­تواند ماده غذایی و میزان مصرفی که داشته است را انتخاب کرده تا میزان کالری دریافتی روزانه او در تقویم ثبت شود. در آخرین بخش نیز می­توان تصویری را به صورت روزانه برای خود بارگزاری نمود تا تغییرات بدنی خود را بتوان مشاهده کرد.

دریافت برنامه تمرینی/تغذیه

یکی از بخش­‌های مفید دیگر در این اپلیکیشن، امکان دریافت برنامه تمرینی/تغذیه و مکمل از مربیان فیتب می­‌باشد. کاربران با ورود به بخش برنامه من و ثبت درخواست برنامه تمرینی جدید، ابتدا باید مشخصات خود را کامل نماید. پس از درج اطلاعات اولیه باید به پرسش‌­هایی در رابطه با سابقه بیماری، سابقه ورزش حرفه­‌ای و غیره پاسخ دهد و در صورت تمایل تصاویری از اندام خود بارگزاری نماید. در ادامه از میان لیست مربیان فیتب که همه‌­ی آن­ها از قهرمانان جهانی هستند، می­تواند برنامه خود را درخواست دهد. تقاضای این کاربران برای مربی ارسال می­شود و پس از 5 الی 7 روز برنامه تمرینی آن‌ها ارسال خواهد شد که از طریق بخش برنامه من می­‌توان به آن دسترسی داشت. به‌علاوه کاربران در طول دوره نیز می‌­توانند با مربی خود در ارتباط باشند و از طریق سیستم پیام‌­رسانی فیتب سوالات و مشکلات خود را با مربی در میان بگذارند.

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب

جمع‌­بندی:

فیتب با امکاناتی نظیر آموزش تصویری بیش از 200 حرکت ورزشی به زبان فارسی، امکان دریافت برنامه اختصاصی تمرینی، تغذیه و مکمل از قهرمانان جهانی بر اساس فیزیولوژی کاربران، ثبت و آنالیز اطلاعات فعالیت­‌های روزانه، کالری شماری و غیره یکی از جامع­‌ترین و بهترین اپلیکیشن­های حوزه سلامت و تناسب اندام کشور می­‌باشد. رابط گرافیکی و کاربری آن به گونه‌­ای است که کاربران به راحتی با آن ارتباط برقرار می­‌کنند و جذب آن می­شوند. اگر شما به دنبال رژیم غذایی و یا برنامه تمرینی و رسیدن به اندام مطلوب خود هستید، قطعاً فیتب شما را در این مسیر به نحو مناسبی همراهی خواهد کرد و با تیم‌پشتیبانی فعال و بسیار مجرب خود جای هیچ‌گونه نگرانی را برای شما باقی نخواهد گذاشت.

برخی از امکانات:

·        آموزش ویدیویی بیش از 200 حرکت بدنسازی و تناسب اندام به زبان فارسی

·        ارائه برنامه تمرینی، تغذیه و مکمل به صورت انحصاری با توجه به فیزیولوژی ورزشکار در سطوح مختلف توسط مجرب ترین مربیان کشور و ارتباط مستمر با مربی در طی دوره

·        تقویم جامع ورزشکار با امکان درج فعالیتهای روزانه شامل تمرینات ورزشی، تغذیه، سایز بدن، تصاویر روزانه و یادداشت

·        ارائه گزارشات آماری کاربر بر اساس میزان قدم و مسافت طی شده، کالری دریافت شده و تغییرات وزن

·        ارائه ویدیوهای انحصاری مشاوره تغذیه و پزشکی توسط کارشناسان مجرب سامانه

·        بانک جامع کالری و امکان ثبت کالری های دریافتی روزانه

نقد و بررسی اپلیکیشن فیتب، تناسب اندام با علی تبریزی


../../../دریافت از کافه بازار
نقد و بررسی بازی